Dospělý člověk přibere v období Vánoc v průměru 1 kg. Zbavit se nabyté váhy mu pak trvá až dva měsíce.

Praha, 14. ledna 2019 – Nástup nového roku dožene svědomí většiny lidí, kteří během svátků nehlídali množství konzumovaného cukroví, bramborového salátu a alkoholu. Studie doktora Rolanda Giovanni Díaz-Zavaly, experta na obezitu z Universidad de Sonora v Mexiku, eviduje o Vánocích v průměru kilogramový nárůst váhy u dospělých jedinců. Lidé si pak dávají novoroční předsevzetí zdravého životního stylu a s vidinou „lepšího já“ se vydávají počátkem ledna do fitness center. Začátek roku je tak pro sportovní střediska tím nejvytíženějším obdobím.

Tento trend potvrzuje rovněž Marián Škripecký, jednatel společnosti MultiSport Benefit: „Návštěvnost našich partnerských zařízení je počátkem roku o 43 % vyšší než kdykoliv jindy. Týká se to zejména posiloven a skupinových lekcí.“ Společnost MultiSport dlouhodobě eviduje první dva měsíce v roce jako návštěvně nejúspěšnější období. Na jaře následuje mírný pokles, nicméně s příchodem plavkové sezóny se návštěvnost opět zvyšuje. To však často bývá pozdě k vytvarování vysněné postavy. „Aby cvičení bylo efektivní, je třeba dodržovat jistou pravidelnost, a to po dobu celého roku,“ dodává Škripecký.

Jak udržet novoroční předsevzetí po celý následující rok

Začátek nového roku se jeví jako ideální příležitost pro zavedení zdravého životního stylu. Mnozí však lednovým předsevzetím také končí. Tréninkový specialista společnosti MultiSport, Petr Svačina, má návod na udržení novoročního předsevzetí a zdravého životního stylu po celý rok: ,,Nestanovujte si krátkodobé cíle. Zdravý životní styl není dieta, je to životní filosofie a jde především o vytvoření správných a udržitelných návyků. Sportovní aktivity přizpůsobte svým schopnostem a způsobu života. Je jasné, že dvoufázové tréninky, které nasadíte v lednu, si pravděpodobně neudržíte v průběhu celého roku. Sportovní aktivity často modifikujte a objevujte nové věci. Dopřejte si dostatečnou regeneraci a relaxaci. Také pomáhá sportování ve dvou – choďte cvičit s kamarádem nebo s kolegou z práce, se kterým se budete vzájemně motivovat,“ radí Svačina.

O společnosti MultiSport Benefit, s.r.o.:

Firma MultiSport Benefit, s.r.o., působí v ČR od roku 2010 a je dceřinou společností Benefit Systems SA. Tato mateřská společnost byla založena v roce 2001 a zaujímá vedoucí postavení na polském trhu zaměstnaneckých benefitů v oblasti sportu a relaxace. Hlavním produktem společnosti MultiSport Benefit, s.r.o., je karta MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám.

Kartu MultiSport mohou zaměstnanci využít každý den na jeden volný vstup v síti více než
2 000 sportovních a relaxačních zařízení po celém Česku a Slovensku. Na výběr zde mají přes 260 druhů aktivit. Tento benefit tedy dává svým vlastníkům možnost vyzkoušet si různé aktivity a dělat zrovna to, na co mají náladu.

Karta MultiSport dnes dává více než 117 000 zaměstnancům příležitost, aby se cítili lépe jak po fyzické, tak i psychické stránce. Díky tomu jsou zdravější, spokojenější a v práci výkonnější. Pomáhá tak se snížením fluktuace zaměstnanců a posílením loajality vůči zaměstnavateli.

 

Reklamy