Datart pomáhá seniorům vybrat vhodné technologie

Český elektro prodejce Datart přišel s novým projektem zaměřeným na specifické potřeby seniorů. Cílem projektu je ukázat seniorům možnosti nových technologií a poradit jim, jak být s jejich pomocí v kontaktu s rodinou a přáteli, jak si přivolat lékaře či jak sledovat zprávy, novinky a filmy.

Svět moderních technologií není pouze doménou mladých a středních ročníků, ale jeho benefitů si mohou plně užívat i lidé starší. „Naši elektrospecialisté připravili výběr těch nejlepších zařízení, která dokážou seniorům usnadnit život a zároveň vyhovují jejich potřebám. Například notebooky se 14 až 17″ obrazovkou, na které dobře uvidí jak zprávy, tak svou vnučku studující v Austrálii, se kterou si budou moci skypovat. Na mobilu s velkými tlačítky zase uvidí dobře esemesky, a pro ty, co chtějí jít s dobou, jsme vybrali dotykové mobily. Jiní senioři také ocení tablet na volání s rodinou či na čtení elektronických knih během čekání u lékaře,“ říká Iva Pavlousková, mluvčí Datartu.

Elektrospecialisté Datartu do projektu průběžně vybírají ta nejlepší zařízení a senioři i jejich blízcí je mohou sledovat na stránkách https://www.datart.cz/zarizeni_senior/index.html. Mimo jiné zde najdou i názorné příklady práce s programy Skype a Word. „Vybrané produkty jsou v prodejnách i e-shopu označeny logem Vhodné pro seniory. V prodejnách jsou navíc připraveni proškolení elektrospecialisté, kteří s výběrem vhodného zařízení seniorům ochotně pomohou a vysvětlí jim, jak daný produkt funguje,“ doplňuje Iva Pavlousková. Projekt připravil Datart ve spolupráci s Microsoftem, se kterým spolupracuje i na projektu Můj první počítač. Ten se zabývá aktuálním tématem bezpečnosti dětí na internetu, více informací najdete na www.prvnipocitac.cz.

Ukázky produktů:

Mobilní telefon s tlačítky Aligator A420

Na první pohled zaujme přehledným rozložením kláves s velkými tlačítky a stejně přehledným a jasným displejem. Zároveň je vybaven užitečným SOS tlačítkem, které v případě aktivace automaticky odešle nouzovou SMS s polohou mobilu na předem nastavená čísla. Telefon dále nabízí i FM rádio, kalkulačku, LED svítilnu a praktický nabíjecí stojánek. Cena je 599 Kč.

Mobilní telefon s dotykovou obrazovkou Huawei Y6 Prime 2018 Dual SIM

Má moderní 5,7palcový displej s minimálními rámečky, na kterém pracuje příjemně detailní HD+ rozlišení. Dostatečný výkon obstarává čtyřjádrový Snapdragon 425 a bohatá 3GB operační paměť. Ukázkou moderních funkcí je možnost zabezpečení telefonu podle tváře a nechybí ani čtečka otisku prstů na zadní straně. Za samozřejmost pak Huawei bere rychlé LTE, Dual SIM, přesnou GPS nebo velmi kvalitní fotoaparáty (13 + 8 Mpx). Cena je 3 490 Kč.

Notebook HP 250 G6

Nabízí velký 5,6palcový displej s HD rozlišením, který má k ruce 500GB pevný disk. Vybaven je Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a DVD mechanikou a jeho majitel má k dispozici i dvoujádrový 2,6GHz procesor Intel Celeron N4000, 4GB operační paměti nebo grafickou kartu UHD Graphics 600. Velkou výhodou je rovněž odolný design, který notebook chrání před poškozením. Cena je 7 990 Kč.

Všechny produkty koupíte v kamenných prodejnách Datart nebo na www.datart.cz.

DATART

Datart je přední maloobchodní prodejce zaměřený na spotřební elektroniku. Na českém a slovenském trhu působí již od roku 1990. V současné době má 111 prodejen, z toho 95 prodejen v České republice a 16 na Slovensku, 7 Datart kuchyňských studií a 2 e-shopy. V tomto roce Datart pokračuje v expanzi, modernizuje jednak stávající a zároveň otevírá nové prodejny. Od srpna 2018 je Datart součástí skupiny HP Tronic. V roce 2018 přesáhly maloobchodní tržby Datartu 7,5 mld. Kč, meziročně nám tak vzrostly o více než 3,5 %.

 

Reklamy