IBM a Vodafone spojují síly při zavádění inovací v rychle se měnícím světě

Londýn, 17. ledna 2019 – IBM a Vodafone Business dnes oznámily, že vytvářejí nový společný podnik, tzv. joint venture jehož cílem je pomáhat společnostem z celé Evropy i mimo ni rychleji zavádět inovace a uspět v digitálním světě.

Na základě více než dvou desetiletí spolupráce mezi oběma společnostmi uzavřely IBM a Vodafone novou strategickou obchodní smlouvu, která klientům nabízí otevřené a flexibilní technologie, které potřebují k integraci více cloudů a  na další vlnu digitální transformace umožněnou technologiemi jako umělá inteligence , 5G, Edge a softwarově definované sitě – SDN.

S více než 70% organizacemi, které dnes používají až 15 cloudových prostředí, protože usilují o přístup k novým výkonným digitálním řešením a službám*, se stala  vzájemná propojenost cloudů a zranitelnost dat globálním problémem. Společnost IBM a společnost Vodafone Business společně pomohou firmám odstranit složitost a překážky při výběru technologií a zajistit, aby jejich data a aplikace proudily volně a bezpečně v rámci svých organizací.

V rámci nového podniku budou zákazníci společnosti Vodafone Business okamžitě mít přístup k multicloudovým nabídkám IBM, otevřeným technologiím a hlubokým znalostem v oboru. Společnosti Vodafone Business a IBM Services se také dohodly na osmiletém závazku spravovaných služeb ve výši 550 milionů USD (480 milionů EUR). Dohoda využívá vedoucí postavení IBM v oblasti digitální transformace, která klientům poskytuje automatizaci, kognitivní schopnosti a nástroje pro efektivní provozování jejich podnikání v multicloudovém prostředí.

Nový podnik bude společně vyvíjet nová digitální řešení, která budou kombinovat silné přednosti společnosti Vodafone v oblasti IoT, 5G a hraničních výpočetních technologií s multimediálními, průmyslovými a profesionálními službami IBM.

„Tento společný podnik IBM a Vodafone přinese to nejlepší v oblasti technologií hybridního cloudu, umělé inteligence a pokročilých telco technologií, které pomohou klientům transformovat klíčové obchodní procesy od komplexního zemědělského managementu až po maloobchodní zkušenosti nové generace,“ říká generální ředitelka IBM Ginni Rometty . „Dohoda je svědectvím o síle hybridního cloudu, který pomáhá bezpečně integrovat klíčové podnikové aplikace v prostředí více cloudů, aby podpořily podnikovou inovaci.“

„Tento společný podnik demonstruje, jak pokračujeme v naši strategii, abychom radikálně zjednodušili Vodafone, efektivně rozšiřovali naši firmu a prohloubili naši angažovanost u zákazníků prostřednictvím bezproblémové kombinace cloudu a konektivity,“ řekl výkonný ředitel společnosti Vodafone Nick Read. „Tím, že se zaměřujeme na naše silné stránky v pevných a mobilních technologiích a spojujeme je s odbornými znalostmi společnosti IBM v oblasti multicloudů, nám tento nový podnik pomáhá stavět na úspěchu, který jsme dosud viděli v našich cloudových obchodech.“

*IBM Institute of Business Value: Assembling Your Cloud Orchestra: https://www-935.ibm.com/services/us/gbs/thoughtleadership/cloudlibrary.html

Reklamy