Šperk pro audiofily a nejnáročnější posluchače – sluchátka beyerdynamic Xelento

Nároční posluchači dávají při privátním poslechu hudby jednoznačně přednost špičkovým uzavřeným sluchátkům přes uši. Zmíněný názor má svá opodstatnění, protože toto provedení umožňuje vestavění větších kvalitních měničů a sluchátka samotná tvoří při vhodné konstrukci malou ozvučnici. Německý beyerdynamic má však v nabídce model, která tento mýtus boří. Za sluchátky beyerbynamic Xelento stojí patentovaná technologie reproduktorů Tesla. A sluchátka samotná působí v uších jako designový šperk.

Sluchátka beyerdynamic jsou velmi dobře známa audiofilům, hudebníkům, zvukařům a producentům nahrávacích studií. Velká část z nich má ve své výbavě alespoň jedna sluchátka této značky, která dodnes vyrábí své produkty v Německu. Nejvyšší modely obsahují legendární měniče neboli reproduktory Tesla, vyvinuté právě beyerdynamicem. Koncept Tesla zahrnuje hned několik unikátních konstrukčních řešení, včetně speciálního designu zvukovodu, materiálu membrány, kovového krytu cívky či způsobu působení magnetického pole uvnitř reproduktoru.   

Tesla v miniaturní podobě

Technologie měničů Tesla byla zmenšena speciálně pro použití ve sluchátkách beyerdynamic Xelento remote. Díky tomu poskytují tyto „špunty“ extrémně homogenní a vyvážený zvuk s frekvenčním rozsahem 8 Hz až 48 kHz a harmonickým zkreslením menším než 0,2 %. Svými vlastnostmi vysoce převyšují standardy stanovující požadavky pro přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení Hi-Res Audio. Konstrukce se silným neodymovým kruhovým magnetem jim navíc dodává vysokou účinnost.

Sluchátka jsou mimořádně lehká, pár váží pouhých 7 gramů. Jejich ozvučnice padnou přirozeně do uší, nepůsobí nepříjemně ani při dlouhodobém poslechu, spolu se silikonovými koncovkami (v dodávce je celkem 7 velikostí) tlumí přirozeně okolní zvuky a sluchátka vypadají v uších jako designový šperk. Pro zvýšení životnosti lze 1,3 metru dlouhé postříbřené kabely od sluchátek oddělit, k připojení využívají konektory typu MMCX. Součástí balení jsou dva kabely, jeden standardní, druhý s vestavěným ovladačem pro řízení základních funkcí, jako je hlasitost a posun mezi skladbami. Ovladač obsahuje také mikrofon pro zprostředkování handsfree hovorů.

Sluchátka beyerdynamic Xelento remote jsou k dostání u autorizovaných prodejců distributora BaSys za koncovou doporučenou cenu 25 500 Kč.

O společnosti beyerdynamic:

beyerdynamic GmbH & Co. KG, se sídlem v německém Heilbronnu představuje inovativní audio výrobky s nejvyšší zvukovou kvalitou a průkopnickými technologiemi. Dvě obchodní divize, Consumer Audio a Pro Audio & Installed Systems, poskytují na míru šité řešení pro uživatele z profesionální i spotřební oblasti. Většina produktů je vyvinutá v Německu a vyrábí se především ručně. Počínaje hi-fi sluchátky, mikrofony a systémy pro konference a tlumočení konče.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.