Huawei uvádí na trh nejvýkonnější 5G čipset Balong 5000

Huawei představil nejrychlejší 5G čipset Balong 5000 společně s prvním komerčním 5G zařízením Huawei 5G CPE Pro. Společně tyto dva nové produkty poskytují nejrychlejší bezdrátové připojení na světě využitelné pro smartphony, domov, kancelář nebo na cesty.

Balong 5000 oficiálně otevírá éru do světa 5G. Kromě smartphonů podporuje širokou škálu produktů 5G, včetně domácích širokopásmových zařízení, přístrojů připojených k vozidlu a také modulů 5G.

„Balong 5000 otevře spotřebitelům dveře do zcela nového světa,“ uvedl generální ředitel CBG Huawei Richard Yu. „Balong 5000 a Huawei 5G CPE Pro poskytnou vysokorychlostní připojení a zákazníkům umožní volněji přistupovat k sítím a těšit se tak z neuvěřitelně rychlého připojení k internetu,“ doplnil Richard Yu.

Balong 5000: zahájení 5G éry

Balong 5000 podporuje na jediném čipu sítě 2G, 3G, 4G a 5G a účinně snižuje latenci a spotřebu energie při výměně dat mezi různými režimy. V pásmu 6 GHz (pásma s nízkým kmitočtem, hlavní spektrum používané pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 4,6 Gb/s. Na spektru mmWave (vysokofrekvenční pásma využívaná jako rozšířené spektrum pro 5G) může Balong 5000 dosáhnout rychlostí stahování až 6,5 Gb/s, což je desetkrát rychlejší než nejlepší 4G LTE rychlosti na současném trhu.

Balong 5000 je také prvním čipsetem, který podporuje obě síťové architektury – standalone (SA) a non-standalone (NSA) a dokáže tak flexibilně reagovat jak na nároky běžných uživatelů, tak i poskytovatelů sítí v různých fázích vývoje 5G technologií.

Balong 5000 je první multimodální čipová sada na světě, která podporuje komunikaci Vehicle to Everything (V2X), která poskytuje nízkou latenci a vysoce spolehlivé řešení pro připojená vozidla. Chytré telefony společnosti Huawei s kapacitou 5G poháněné systémem Balong 5000 budou představeny na letošním Mobile World Congress v Barceloně.

Huawei 5G CPE Pro poháněný čipsetem Balong 5000 podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Skrze 5G síť může být video o velikosti 1GB ve formátu HD staženo za 3 sekundy a video v rozlišení 8K může být hladce streamováno bez sebemenších problémů. Kromě domácího využití může být zařízení Huawei 5G CPE Pro použito i pro velmi rychlé připojení malých a středních podniků.

Díky nové technologii Wi-Fi 6, dokáže Huawei 5G CPE Pro vyvinout rychlost až 4.8 Gb/s. Jedná se o první 5G CPE, který podporuje Huawei HiLink a přináší tak 5G do chytrých domácností.

Huawei zahájil výzkum a vývoj 5G sítí již v roce 2009 a v současné době je jediným dodavatelem, který může poskytovat komplexní 5G systémy. Huawei má více než 5700 inženýrů a přes 500 specialistů zaměřených na výzkum a vývoj 5G. Dohromady Huawei vytvořil 11 společných inovačních center pro 5G řešení na celém světě.

– – –

Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group
Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a využívá je třetina světové populace. V roce 2016 se společnost umístila na 3. místě v dodávkách chytrých mobilních telefonů. Patnáct R&D (výzkumných a vývojových) center bylo založeno v USA, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Huawei Consumer BG je jednou ze tří business divizí společnosti a soustřeďuje se na smartphony, PC a tablety, wearables a cloudové služby apod. Globální síť Huawei je postavena na 20 letech bohatých zkušeností v telekomunikačním průmyslu a jejím cílem je přinášet nejnovější technologie spotřebitelům na celém světě.

Reklamy