Easy Software, tvůrce nástroje pro projektový management Easy Project, meziročně zvýšil obrat téměř o 40 procent

Skupina Easy Software podle prvních neauditovaných hospodářských výsledků loni dosáhla obratu takřka 137 milionů korun.

Praha 29. ledna 2019 – Mimořádně úspěšný rok má za sebou skupina Easy Software, tvůrce nejsilnějšího českého řešení pro projektový management Easy Project (www.easyproject.cz). Podle prvních neauditovaných výsledků zvýšila společnost Easy Software a její mateřská společnost Easy Software Ltd.  v roce 2018 meziročně celkový obrat o 37 procent na 136,7 milionu korun (5,3 milionu eur), což je nejvyšší dosažená hodnota v historii firmy.

„Vynikající výsledky potvrzují zvyšující se zájem o online nástroje projektového managementu, a to jak u velkých firem, tak malých a středních podniků. Easy Software byl úspěšný nejen na českém a slovenském trhu, který spravuje pražská pobočka, ale také v zahraničí. Vůbec nejúspěšnějším trhem pro nás bylo v roce 2018 Německo následované Českou republikou, Francií, Maďarskem, Itálií, Spojenými státy, Španělskem, Polskem a Velkou Británií,“ vypočítává Ondřej Šťovíček, produktový ředitel společnosti Easy Software.

Firmě se dařilo i na asijských trzích, konkrétně v Japonsku, Koreji, ale také v Rusku. V Japonsku plánuje Easy Software ve střednědobém horizontu otevřít vlastní pobočku. Klíčovými trhy však zůstávají země Evropské unie, vedle Německa zejména Itálie, Francie a Španělsko. „Mentalitou jsou nám nejblíže a zároveň jsou v porovnání s Českem obrovské. Zároveň jsme snadno schopni tyto trhy obsloužit i z Česka,“ vysvětluje Ondřej Šťovíček.

Společnost Easy Software je největším tuzemským dodavatelem online nástrojů pro projektový management. Jeho produkt Easy Project aktuálně používá na 3 500 firem, celkově s ním pracuje 150 až 200 tisíc uživatelů. „Naším cílem je toto číslo ještě o dva řády zvednout – dostat se na desítky milionů uživatelů,“ říká Ondřej Šťovíček. Pomoci tomu mají i letošní produktové novinky, například Lite verze, která umožní Easy Project začít efektivně používat od první minuty, bez nastavování a učení. Velkým firmám pak Easy Project nabídne Business Intelligence, která přináší monitoring efektivity projektů v reálném čase a kontextu všech důležitých finančních ukazatelů.

O společnosti Easy Software

Společnost Easy Software patří mezi největší programátorské domy postavené na open source platformě Redmine v České republice. Na trhu působí od roku 2007. Dodává řešení jak pro české firemní zákazníky, jako jsou Česká televize, Sazka či PPF, tak pro klienty v Německu, Velké Británii a Evropské unii obecně. Silnou základnu klientů má také v Japonsku a v USA. Easy Software je tvůrcem nejsilnějšího českého řešení pro projektový management Easy Project (www.easyproject.cz), které využívá na 3 000 firemních a statisíce dalších uživatelů. Easy Project představuje komplexní systém pro projektový management, který kombinuje klasické a agilní metody projektového řízení. Easy Project mimo jiné vyniká snadným propojením s dalšími firemními systémy a software.