Panasonic představuje tři revoluční „zero offset”objektivy

Společnost Panasonic oznámila uvedení tří nových objektivů s krátkou projekční vzdáleností pro jednočipové a tříčipové DLP™ projektory. Za pozornost stojí první UST objektiv na světě, který je vybaven elektrickým optickým zoomem.

Nová řada zahrnuje objektiv ET-DLE020 se zoomem pro ultrakrátkou projekční vzdálenost, což je první objektiv s elektrickým optickým zoomem navrženým tak, aby vyhovoval všem jednočipovovým DLP™ projektorům Panasonic. Kromě toho Panasonic vyvinul dva objektivy pro tříčipové DLP™ laserové projektory s vysokým jasem. Objektivy ET-D3LEW200 se zoomem pro krátkou projekční vzdálenost a ET-D3LEU100 pro ultrakrátkou projekční vzdálenost jsou vhodné pro projektory s jasem 20 000 a 30 000 lumenů, s rozlišením WUXGA i 4K+.

Objektivy pro tříčipové DLPTM projektory mají netradiční design ve tvaru písmene L, který eliminuje problém posunu obrazu. Dále řeší komplikace spojené s promítáním z krátké vzdálenosti v omezeném prostoru, zejména v místech s nízkými stropy. Díky inovativnímu designu Panasonic také odstranil vizuální překážky způsobené některými objektivy UST, které vyčnívají z projektoru. Nově je tak možné použít soustřel více projektorů pro znásobení jasu i z krátké vzdálenosti.

„Tato inovace umožňuje vytvářet instalace, ve kterých využíváme každý centimetr dostupné promítací plochy, a to na místech, kde to dříve nebylo možné, jako jsou například výlohy, muzejní chodby, zastřešené zábavní parky nebo výstavní prostory. Pokud jde o rozsah instalací pro naše zákazníky, nabídneme jim nyní daleko širší možnosti,“ řekl marketingový manažer společnosti Panasonic pro Evropu Hartmut Kulessa.

Panasonic naplánoval uvedení objektivů na trh na září 2019. Všechny tři objektivy mají plný rozsah elektrického posuvu objektivu. Ten umožňuje větší flexibilitu při nastavování. Dva modely s elektrickým zoomem zjednodušují nastavení velikosti a pozice obrazu při instalaci.

Objektiv ET-D3LEU100 pro ultrakrátkou projekční vzdálenost nabízí projekční poměr 0,37:1 (4K+), zatímco objektiv ET-D3LEW200 s optickým zoomem pro krátkou projekční vzdálenost má projekční poměr 0,70–0,91:1 (4K+). Oba modely eliminují ofset bez navýšení projekční vzdálenosti. Elektrický (vertikální) posuv objektivu ±59 % umožňuje projektoru široké možnosti nastavení. Funkce paměti objektivu (ZOOM a pozice) navíc urychluje proces kalibrace.

Objektiv ET-DLE020 se zoomem pro ultrakrátkou projekční vzdálenost nabízí projekční poměr 0,28–0,30:1 (WUXGA) a elektrický posuv objektivu +50 % až -16 % (V) a +23 % až -10 % (H) poskytuje větší možnosti nastavení obrazovky ve všech čtyřech směrech.

Více informací o divizi Visual System Solutions společnosti Panasonic naleznete na https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. Panasonic nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global