Výdaje firem na zabezpečení korporátního tisku rostou: Platforma YSoft SafeQ získala ocenění za vysokou bezpečnost

— Studie Quocirca označila tisk jako 2. nejvíce znepokojující bezpečnostní faktor pro organizace (66 %), hned za cloudovými službami (69 %)

Brno, Česká republika a Dallas, USA – 13. února 2019 – Přední poskytovatel inteligentních podnikových řešení společnost Y Soft® Corporation dnes oznámila, že platforma YSoft SafeQ získala vysoké hodnocení úrovně zabezpečení ve výzkumné studii společnosti Quocirca Global Print Security Landscape 2019.
Y Soft zároveň nabízí využití této globální studie odběratelům firemního newsletteru.

Do průzkumu se zapojilo 250 firem rovnoměrně rozdělených mezi velké společnosti i segment malých a středních firem (SMB) podnikajících ve Velké Británii, Francii, Německu a ve Spojených státech. Studie prokázala, že tisk je stále významnou součástí podnikání organizací (87 %) a že používání řízených tiskových služeb (MPS) a správy tisku vede ke zlepšení zabezpečení tisku.

Mezi další zajímavosti patří:

  • Tisk je považován za druhé hlavní bezpečnostní riziko (66 %), ihned za cloudovými službami
    (69 %)
  • Výdaje na bezpečnost tisku rostou u 77 % organizací a tvoří průměrně 11 % celkových výdajů na bezpečnost IT
  • Datové bezpečnostní incidenty týkající se tisku jsou časté (11 % případů) a vedou ke ztrátě dat v 59 % případů s průměrnou škodou 410 000 USD ročně (zhruba 9,35 mil. Kč)
  • Zatímco většina organizací je znepokojena malwarovými útoky (70 %), skutečné incidenty jsou často způsobeny náhodnými akcemi interních uživatelů (32 %), což je nejfrekventovaněji hlášený faktor

„Nastavení tiskových procesů a digitalizace hrají důležitou součást cílů organizace v oblasti digitální transformace a nemusí být na úkor zabezpečení tiskových služeb,“ uvedl Václav Muchna, spolu-zakladatel a výkonný ředitel společnosti Y Soft. „Vysoké hodnocení bezpečnostního standardu YSoft SafeQ je výsledkem investic, které jsme učinili při tvorbě verze YSoft SafeQ 6, kdy jsme se od začátku vývoje na bezpečnost zaměřili.“

Společnost Y Soft nabízí kopii studie Quocirca odběratelům svého newsletteru. Zpráva obsahuje další poznatky s přidanou hodnotou pro organizace a doporučení pro rozhodovatele ve firemních IT odděleních.

„Kvůli tomu, že se organizace stále ve velkém spoléhají na tisk, jsou stále více znepokojeny bezpečnostními riziky tiskových služeb. Ti, kteří používají řešení a služby pro správu tisku, jsou daleko více vyzrálí, pokud jde o řešení zranitelných míst. Díky rozšiřující se infrastruktuře tisku je nezbytný integrovaný přístup k zabezpečené správě tisku, který zajišťuje spolupráci mezi nezávislými prodejci software (ISV), výrobcem a zákazníkem. Tento směr, jak ho poskytuje společnost Y Soft, je nezbytným předpokladem úspěchu při stále se vyvíjejících ohroženích v oblasti bezpečnosti tisku,“ říká Louella Fernandesová, ředitelka výzkumné společnosti Quocirca.

YSoft SafeQ je navržen jako platforma pro řešení pracovních schémat a procesů. Mezi hlavní pilíře platformy patří řízení tisku, digitalizace dokumentů a správa 3D tisku. Softwarové sady nebo moduly platformy YSoft SafeQ jsou nabízeny jako neomezená licence nebo jako flexibilní předplacená služba a mohou být nasazeny lokálně jako On Premise služba nebo v Cloudu (SaaS).

O společnosti Y Soft

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft SafeQ pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů.

Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. Více informací naleznete na www.ysoft.com.