SAP na MWC 2019: SAP Leonardo IoT pomůže při budování inteligentního podniku a je kompatibilní s Microsoft Azure IoT Hub

BARCELONA, Španělsko — 1. března 2019Společnost SAP, lídr na trhu s podnikovým a aplikačním softwarem, představila na Světovém mobilním kongresu MWC 2019 v Barceloně nové možnosti SAP Leonardo Internet of Things jako hybné síly přeměny tradičního podniku do podoby odpovídající principům Průmyslu 4.0. Technologie umožní jednoduchou integraci a rozšíření podnikových aplikací o možnosti internetu věcí (IoT). SAP zároveň přichází s cloudovou interoperabilitou SAP Leonardo IoT s Microsoft Azure IoT Hub.

SAP Leonardo IoT umožňuje novou zákaznickou zkušenost a vytváří předpoklady pro růst příjmů a produktivity firem. Zákazníkům umožní začlenit internet věcí do jejich stávajících řešení, vylepšit obchodní aplikace o technologie internetu věcí a na základě nově získaných dat vytvořit zcela nové obchodní modely. „SAP přináší cenný vhled do informací a podporuje výsledky firem tím, že integruje data internetu věcí do obchodních procesů,“ potvrdila Elvira Wallis, senior viceprezidentka a globální ředitelka IoT v SAP. Tato data přitom mohou pocházet z různých zdrojů, ať už jsou to produkty, stroje, dodavatelé nebo zákazníci a partneři.

Příkladem využití SAP Leonardo IoT je společnost Kaiserwetter a její platforma Aristoteles, která nabízí data jako službu a umožňuje zákazníkům maximalizovat technickou (a tím i finanční) výkonnost obnovitelných zdrojů energie. „Tím minimalizujeme investiční a další rizika našich zákazníků, což v konečném důsledku vede k rozvoji udržitelných zdrojů a podpoře ochrany globálního klimatu,“ popsal Hanno Schoklitsch, CEO v Kaiserwetter.

Kombinace dat získaných díky IoT s daty pocházejícími přímo z podnikových procesů umožňuje zákazníkům přinášet rychlé inovace přímo v jejich byznys aplikacích včetně SAP S/4HANA, SAP C/4HANA, SAP SuccessFactors, SAP Ariba či portfoliu SAP Digital Supply Chain.

SAP Leonardo IoT a Microsoft Azure IoT Hub

Nová spolupráce umožní zákazníkům využívat Microsoft Azure IoT Hub při správě a propojování telemetrických dat z IoT, která jsou následně převedena do SAP Leonardo IoT. SAP Leonardo IoT Edge jim navíc přináší možnost rozšířit lokální podporu pro jejich obchodní procesy běžící na programu Microsoft Azure IoT Edge. V plánu je spustit moduly klíčových byznys funkcí postavených na SAP Leonardo IoT Edge také na Microsoft Azure IoT Edge, což sníží závislost zákazníků na reakčním čase a propojitelnosti. Více informací najdete na blogu Microsoftu.

Stejnou interoperabilitu SAP plánuje nabízet v budoucnu i s dalšími partnery.

Pro více informací navštivte SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP, cloudová společnost s klíčovým produktem SAP HANA, je lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem a pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 425 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.

Označeno tagem