Z Taxify se celosvětově stává Bolt

Taxify, přední evropská technologická firma, změnila název na Bolt. Spolu s novým jménem se mění také logo. Změna byla motivována snahou upravit značku tak, aby lépe odpovídala širší vizi mobility, kterou společnost zastává. Aplikaci totiž nyní můžete využít nejen k svezení v autech, ale ve světě také například s pomocí sdílených koloběžek či na motorce.

Bolt app 1.jpg

Markus Villig, CEO a spoluzakladatel Boltu k tomu říká:

“Taxify vznikla před pěti lety s cílem udělat přepravu ve městech pohodlnější a dostupnější. Naším prvním produktem bylo řešení pouze pro celé taxi dispečinky, které firmě dalo původní jméno.

Tím, jak jsme naplňovali naši misi, jsme se také postupně vzdalovali původnímu názvu. Naší ambicí je nadále řešit další problémy v dopravě, a proto chceme, aby náš brand odpovídal spíše budoucnosti, než minulosti firmy.

Náš nový název Bolt představuje rychlý pohyb bez námahy – přesně taková by měla být přeprava po městě, bez ohledu na to, jestli se pohybujete autem, na koloběžce nebo s pomocí veřejné dopravy. Zdůrazňuje také naše přesvědčení, že budoucnost přepravy bude elektrická.”

Původem estonská technologická firma dnes obsluhuje 25 milionů uživatelů ve více než 30 zemích po celém světě. Stal se z ní leader v Evropě a Africe. Byla také první společností, která v jedné aplikaci spojila objednání odvozu autem se sdílenými koloběžkami. V současné době pracuje na rozšíření sdílených koloběžek do dalších evropských měst.

K rozšíření nového brandu Bolt dojde postupně v nejbližších týdnech na všech trzích, na nichž aplikace po celém světě působí. Uživatelé platformy Bolt nebudou muset činit žádné kroky. Aplikace se aktualizuje automaticky.

O Boltu

Aplikace Bolt, dříve známá jako Taxify, je přední evropská přepravní platforma, která se snaží o to, aby doprava ve městě byla jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

Byla založena v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Investovaly do ní firmy jako Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel společnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má 25 milionů uživatelů ve více než 30 zemích po celém světě.

Více informací zjistíte na http://www.bolt.eu.

O Markusi Villigovi

Markus Villig je zakladatel a šéf Boltu (původně Taxify). Spojil se se svým bratrem Martinem, který dříve pracoval ve Skypu. První verzi aplikace vytvořili v roce 2013, když měl Markus 19 let. Markus se stal nejmladším šéfem, kterého časopis Forbes v Evropě zařadil do svého žebříčku 30 pod 30. Je také nejmladším zakladatelem evropské firmy, jejíž hodnota přesahuje miliardu dolarů.