Softec posiluje na poli mezinárodních projektů – do pozice jednoho z ředitelů jmenoval zkušeného Petra Tandlicha.

Praha/Bratislava, 12. března 2019 – Softec v těchto dnech jmenoval nového ředitele divize mezinárodních pojišťovacích systémů. Stal se jím Peter Tandlich, který má 15 let zkušeností s řízením velkých mezinárodních projektů. V Softecu bude mít na starosti klíčového zákazníka Vienna Insurance Group, konkrétně rozvoj, transformaci a dodávku pojistného systému do šesti zemí Evropy (Polsko, Srbsko, Maďarsko, Chorvatsko, Černá Hora, Lichtenštejnsko).

Peter Tandlich má bohaté zkušenosti z  různých odvětví (IT, telekomunikací, dopravy a energetiky) i odlišných prostředí a kultur. Kromě Česka a Slovenska působil také v Německu, Spojených arabských emirátech, Kongu nebo Ugandě. Své jmenování komentuje slovy: „Do Softecu si přináším zkušenosti z náročných mezinárodních projektů, podílel jsem se na transformacích i rozjezdu nových a věřím, že vše, co jsem se na nich naučil, bude přínosem pro Softec i jeho klienty.“

Je absolventem Prešovské univerzity a britské Open University, kde získal titul MBA.

KONEC

Softec

Je přední konzultačně-softwarovou společností, jejíž služby využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. Jedná se o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi klíčové zákazníky patří významné banky, pojišťovny, instituce veřejné správy a telekomunikační firmy. V roce 2012 se na Slovensku stala IT firmou roku, o pět let později pak získala ocenění Diamant slovenského byznysu. Loni pak zvítězila v soutěži IT projektu roku, tzv. IT Oskarech, s projektem biometrické identifikace pro Tatra banku. V současné době má v Česku a na Slovensku 400 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.