Jiří Zelinka novým ředitelem privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen

Raiffeisenbank má v čele svého privátního bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) nového ředitele, Jiřího Zelinku. Ten od března řídí zkušený tým profesionálů, kteří pro klienty vytvářejí optimální strategii zhodnocování jejich aktiv.

Praha – 13. března 2019

Nový ředitel privátního bankovnictví Raiffeisenbank, Jiří Zelinka,
se v oblasti bankovnictví a finančních trhů pohybuje již přes 20 let.

Má bohaté zkušenosti s privátním i afluentním bankovnictvím v ČR
i zahraničí. Před příchodem do Raiffeisenbank působil
ve středoevropském týmu největší švýcarské banky UBS v Curychu. Dříve řídil prémiové a privátní bankovnictví v České spořitelně, kam přišel z britské HSBC.

„Privátní bankovnictví Friedrich Wilhelm Raiffeisen patří mezi špičku na domácím trhu. Rád bych navázal na dosavadní úspěchy našich týmů v Praze i v regionech a dále posílil povědomí o této značce mezi movitými klienty. Již dnes klientům poskytujeme exklusivní bankovní servis a zázemí jedné z největších českých bank. Rozšiřováním nabídky správy aktiv a poradenství, a aktivním klientským přístupem, chceme mířit na zásadní růst FWR v následujících letech,“ sdělil ke svým plánům nový ředitel FWR.

 

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje již 25 let široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele v České republice. Banka obsluhuje klienty v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).