Pivo pod dohledem díky IoT řešení

Prozeta svou expozicí nadchla návštěvníky Smart IoT v Londýně a Cisco Live! v Barceloně
Internet věcí už není doménou budoucnosti – stává se nedílnou součástí našich životů a každým okamžikem přibývají nová a nečekaná využití v praxi. Místem, kde jste mohli potkat snad největší koncentraci IoT novinek, byla konference Smart IoT 2019 v Londýně. A nechyběli ani čeští zástupci: společnost Prozeta představila XensorHub – unikátní senzorické řešení umožňující mimo jiné hlídat kvalitu piva, kontrolovat servis gastronomických zařízení či predikovat jeho poruchy.

Konference Smart IoT 2019, která se konala minulý týden na výstavišti ExCel v Londýně, se řadí mezi největší britské technologické události sdružující další akce, například Cloud & Cyber Security Expo 2019 nebo Data Centre World. Přes 600 vystavovatelů a okolo 26 tisíc návštěvníků na obrovské ploše 100 tisíc metrů čtverečních – v takové konkurenci není snadné se prosadit.

Stánek Prozety byl ovšem hned v několika ohledech výjimečný a právem na sebe poutal velkou pozornost. Návštěvníci si z něj mohli mimo jiné odnést čerstvě načepované české pivo, jehož kvalita byla garantovaná za pomoci IoT řešení XensorHub. To umožňuje prostřednictvím chytrých senzorů hlídat množství parametrů výčepního zařízení, a kontrolovat tak například jeho funkčnost, servis, vlastnosti vytočeného nápoje nebo předpovídat poruchy, a to vše pak přehledně zobrazit v mobilní aplikaci, webovém rozhraní nebo dashboardu integrovaného systému Cisco Kinetic.

Vedle IoT řešení Prozeta dále představila poslední verzi své softwarově definované storage BlackStor, cloudové řešení Tier5 Cloud a produkty pro service providery na bázi technologie Cisco Meraki.

Smart IoT v Londýně nebyl jedinou akcí kde Prozeta představila své nové produktové portfolio. To bylo k vidění ve stejném rozsahu i o měsíc dříve na největším partnerském veletrhu Cisco Live! 2019 v Barceloně, kde byla ovšem kromě již zmíněných řešení další zajímavostí v expozici účast českého výtvarníka Juliuse Reichela, výrazné osobnosti nastupující mladé generace české malby, který zde tvořil dva obrazy přímo na místě – návštěvníci jej mohli nejen sledovat přímo při procesu tvorby, ale dva vylosovaní šťastlivci také tato díla přímo získali.

Prozeta svými aktivitami v oblasti IoT a cloudu tak navazuje na listopadový IoT hackathon, který s podporou firem Cisco, Intel a Alef Nula úspěšně uspořádala v Praze. Zúčastnilo se jej sedm týmů, které se utkaly nejen o hlavní cenu 4000 €, ale mohli své IoT projekty konzultovat s odbornou porotou a řada z nich své plány dál s Prozetou rozvíjí.

Prozeta se již více než 25 let věnuje zejména službám v oblasti datových center a cloudu, které poskytuje celosvětově. V posledních letech vznikla ve firmě i divize věnující se právě IoT technologiím. Hackathon i úspěšná prezentace na předních evropských technologických veletrzích dokazují, že IoT se stává jedním ze zásadních pilířů dalšího směřování firmy.