Toughbooky Panasonic dostaly certifikaci Android Enterprise Recommended

Handheldová zařízení TOUGHBOOK FZ-T1 a FZ-N1 společnosti Panasonic splňují všechny požadavky certifikace společnosti Google v oblasti odolných zařízení s operačním systémem Android.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA. 19. března 2019 – Dvě z předních odolných handheldových zařízení značky Panasonic získala díky splnění všech požadavků na parametry certifikaci Android Enterprise Recommended společnosti Google. Zařízení TOUGHBOOK FZ-T1 a TOUGHBOOK FZ-N1, vybavená integrovanou čtečkou čárových kódů a hlasovými a datovými funkcemi, jsou první zařízení značky Panasonic s operačním systémem Android, která jsou certifikována v rámci nového programu pro odolná zařízení.

Program Android Enterprise Recommended umožňuje podnikům s jistotou vybírat, nasazovat a spravovat zařízení a služby Android, které splňují náročné firemní požadavky. Segment Android Enterprise Recommended pro odolná zařízení je konkrétní část programu, která se vztahuje na zařízení s odolností vůči pádům, ochranou před prachem a další faktory. V rámci segmentu Android Enterprise Recommended Rugged Devices budou během dlouhých období nasazení zařízení probíhat také aktualizace dle požadavků firemních zákazníků. Zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-T1 a FZ-N1 splňují požadavky společnosti Google kladené v rámci certifikace odolných zařízení, které zahrnují spolehlivost, bezpečnost, snadnou správu a kritéria připravenosti na budoucnost v oblasti systému podpory Android Enterprise.

Spolehlivost

Společnost Google vyžaduje, aby odolná zařízení splňovala vojenskou normu MIL-STD810G s krytím proti průniku prachu a vody na úrovni IP64 a odolností vůči pádům z výšky až 1,2 metru. Obě zařízení Panasonic TOUGHBOOK mají mnohem vyšší ochranu vůči průniku vody, a to na úrovni IP68.  Zařízení TOUGHBOOK N1 dokáže odolat při pádu z výšky 2,1 metru, TOUGHBOOK FZ-T1 při pádu z 1,5 metru. Oba tyto parametry předčí požadavky certifikačního programu společnosti Google.

Zabezpečení

Google v oblasti zabezpečení také požaduje, aby výrobci nasazovali aktualizace zabezpečení do 90 dnů od jejich vydání a po dobu až pěti let. Společnost Panasonic nabízí tři úrovně podpory. Bezplatná služba poskytuje aktualizace minimálně dvakrát za rok až do jednoho roku po ukončení životnosti zařízení. Doplňkový balíček služeb nabízí aktualizace zabezpečení přibližně jednou za 45 dnů po dobu pěti let nebo až do tří let po ukončení životnosti zařízení. V rámci speciální projektové smlouvy lze tuto podporu prodloužit až na 10 let podpory.

Snadná správa

Jednou z podmínek je mimo jiné také to, aby certifikovaná zařízení nabízela po nastavení prvotního QR kódu NFC schopnost tzv. „zero touch“ správy, která nevyžaduje zásahy uživatele. Společnost Panasonic nabízí širokou škálu možností správy včetně QR, NFC a podpory zákazníků, kteří využívají aplikace Mobile Device Management (MDM) a Enterprise Mobility Management (EMM) od předních dodavatelů, ale také vlastní nástroj Panasonic Rapid Configuration Tool (PARC).

Připravena na budoucí požadavky

Pro zajištění dlouhodobé podpory verze operačního systému také společnost Google vyžaduje, aby výrobci certifikovaných zařízení podporovali alespoň jednu hlavní verzi operačního systému pro zařízení s operačním systémem Android 7.0 a výše. Handheldová zařízení Panasonic T1 a N1 již využívají operační systém Android 8.1 (Oreo) a v budoucnosti budou aktualizována na systém Android 9 (Pie). Možné budou i další aktualizace operačního systému, v závislosti na budoucích hardwarových možnostech zařízení Android.

Jan Kaempfer, generální ředitel marketingu Panasonic Computer Product Solutions, uvedl: „S rychlostí, jakou podniky u svých pracovních sil nadále zavádějí mobilní výpočetní zařízení s operačním systémem Android, potřebují mít jistotu, že jsou jimi vybraná zařízení navržena pro firemní trh a disponují potřebnou úrovní podpory. Jako dlouholetý evropský lídr na trhu s odolnými mobilními výpočetními zařízení se společnost Panasonic velmi ráda účastní certifikačního programu Android Enterprise Recommended pro odolná zařízení, aby si ověřila, že u našich odolných zařízení jsou všechny normy splněny.“

Nový přístup k designu odolných handheldových zařízení

Zařízení TOUGHBOOK FZ-T1 přináší ty nejlepší funkce handheldových zařízení a chytrých telefonů. Díky hlasovým a datovým funkcím, integrované čtečce čárových kódů a široké řadě dalších funkcí a příslušenství je toto handheldové zařízení ideálním nástrojem pro mobilní pracovníky v maloobchodu, výrobě, skladovém hospodářství, dopravě, logistice i odvětví veřejné bezpečnosti.

Model TOUGHBOOK FZ-N1 širokou škálu funkcí navíc kombinuje s tenkým a lehkým designem v kategorii. Zešikmená zadní čtečka čárových kódů chrání uživatele před úrazy z přetěžování, zlepšuje produktivitu a má volitelné pasivní a aktivní pero pro precizní psaní a pořízení podpisu. Díky odolné konstrukci se zařízení vyznačuje dlouhou životností a velmi nízkými celkovými náklady. Díky možnosti uživatelské výměny baterie za provozu a celé řadě příslušenství, mezi které patří například řešení pro přenášení a upevnění, je TOUGHBOOK FZ-N1 plnohodnotným mobilním zařízením.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slavila 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global