Safetica se připojila do partnerského programu Technologické aliance Fortinet

Praha, 4. dubna 2019 – Společnost Safetica Technologies, která poskytuje řešení na ochranu dat pro firmy po celém světě, se stala součástí ekosystému Technologické aliance Fortinet. Propojení Safetica DLP (Data Loss Prevention) s produkty Fortinet přináší firmám účinný nástroj k zabezpečení citlivých dat, bez ohledu na to, kde jsou uložena nebo kam odcházejí.

Technologická Aliance Fortinet spojuje globální poskytovatele specializovaných řešení a umožňuje jim těžit z otevřené architektury Fortinet Security Fabric. Díky ní přináší Safetica a Fortinet zákazníkům komplexní řešení, které zajistí hlubší úroveň zabezpečení citlivých dat.

„Bezpečnostní hrozby jsou dnes součástí každodenního života. Nemůžeme se spoléhat na to, že nás před nimi ochrání jediný produkt. Integrace více řešení znamená, že už se nemusíme starat o monitorování a údržbu každého produktu zvlášť,“ komentuje důvody integrace Petr Žikeš, CEO Safetica Technologies.

Většina firem chápe, že potřebuje firewally a antivirový software, který chrání zařízení i uživatele. Ale ochrana před ztrátou dat je často přehlížena. Podle Žikeše je to zásadní chyba.

„Každé podnikání stojí a padá na datech,“ poznamenal. „Ať už se jedná o data osobní, obchodní, finanční nebo jakoukoli formu duševního vlastnictví, vše musí být pod ochranou. Když dojde ke ztrátě nebo odcizení citlivých dat, je v sázce pověst společnosti, zákaznická základna i know-how.“

Proto se Safetica rozhodla oslovit Fortinet a vyvinout integrované řešení. Nově je DLP řešení Safetica propojeno s produkty FortiSIEM a FortiMail Secure Gateway společnosti Fortinet. A další integrace jsou v plánu.

Integrace posílí ochranu dat

Partnerství mezi Fortinet, jedním z předních globálních hráčů na poli IT bezpečnosti, a Safetica vytváří bezpečnostní řešení, které má pro dnešní podnikání velký význam. Safetica poskytuje řešení na ochranu dat, které se snadno používá, rychle se implementuje a je dostupné i pro malé a střední firmy. Předchází únikům dat, usnadňuje dodržování legislativních norem, jako je například GDPR, a chrání firmy před neúmyslnými chybami zaměstnanců.

„Fortinet Security Fabric má svou otevřenou architekturu navrženou tak, aby umožňovala snadnou integraci technologií od našich aliančních partnerů, poskytovala viditelnost, integrovanou detekci hrozeb, automatizovanou responzi a reagovala na dnešní sofistikované kybernetické hrozby,“ řekl Neil Prasad, ředitel produktového marketingu a Technologické aliance Fortinet. „Otevřená architektura Fortinet Security Fabric rozšiřuje možnosti, jak poskytovat podnikům ochranu před útokem v celé jeho šířce, od IoT až po cloud. Jsme rádi, že se Safetica stala naším technologickým aliančním partnerem a součástí ekosystému, ve kterém společně vyvíjíme integrovaná řešení pro potřeby zákazníků.“

Petra Žikeše integrace také těší. Věří totiž, že neexistuje jediný nástroj, který by dokázal pokrýt všechny oblasti firemní bezpečnosti. Proto byla Safetica navržena tak, aby se dala snadno propojit s technologiemi, jako je Fortinet.

„Útoky, kterým data čelí, se stále vyvíjejí. A neexistuje žádné univerzální zabezpečení. Proto je důležité, aby si používané nástroje vzájemně rozuměly. Integrace s produkty ve Fortinet Security Fabric je něco, v čem vidíme velký potenciál,“ dodal Žikeš.

Safetica jako sponzor celosvětové konference Accelerate 19

Safetica bude jedním ze sponzorů Accelerate 19, každoroční konference uživatelů a partnerů Fortinet. Představí zde nově uzavřené partnerství a výhody společného řešení. Koná se 8.–11. dubna 2019 v Orlandu na Floridě. Konference se zúčastní více než 3000 zákazníků a partnerů, technických odborníků a špičkových lídrů. Během přednášek se mohou seznamovat s inovacemi v oblasti bezpečnosti.

Více se o integraci Safetica DLP s produkty Fortinet dozvíte na stránkách https://www.safetica.cz/partneri/technologicti-partneri a https://www.fortinet.com/partners/partnerships/alliance-partners.html

O společnosti Safetica Technologies

Safetica Technologies je česká softwarová společnost, která přináší řešení na ochranu dat vhodné i pro malé a střední firmy. Safetica Data Loss Prevention (DLP) předchází únikům dat, usnadňuje dodržování legislativních norem a chrání firmy před neúmyslnými chybami zaměstnanců. Safetica vybudovala silná partnerství s nejvýznamnějšími technologickými hráči, jako jsou ESET nebo Microsoft, stejně jako s významnými distributory ve více než 95 zemích po celém světě. Řešení Safetica DLP bylo uznáno společností Gartner. Safetica Technologies vyhrála Red Herring TOP 100 Europe, získala ocenění Computer Weekly’s European User Award a 5hvězdičkové hodnocení v časopisech CNET a SC Magazine.