Společnost Kiwi.com a letiště Lyon – Saint Exupéry uzavřely strategické partnerství

Letiště je tak prvním plně ground-to-air optimalizovaným letištěm na světě

Praha, 9. dubna 2019 – Letiště Lyon – Saint Exupéry a český vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com uzavřely strategické partnerství, díky němuž se lyonské letiště stalo prvním plně optimalizovaným ground-to-air letištěm na světě. Kiwi.com tak nyní plně propojí pozemní a leteckou dopravní síť.

Letiště Lyon – Saint Exupéry je nyní prvním letištěm využívající API Kiwi.com pro optimalizaci silniční, železniční a letecké dopravy v minimálním čase. Díky tomu teď bude možné pozemní spoje v celém regionu druhého největšího města Francie rezervovat skrze stránky Kiwi.com.

Díky úzké spolupráci obou subjektů v posledních 6 měsících Kiwi.com zvětší spádovou oblast druhého největšího francouzského letiště a nabídne nové spoje za lepší ceny. Cestující si teď mohou díky této novince rezervovat zároveň letenku s autobusovým či vlakovým spojem, a to včetně záruky Kiwi.com Guarantee pokrývající celou trasu.  Cestující teď mohou využít navazující síť pozemní dopravy z a na letiště v Lyonu s dopravci Ouibus, Flixbus, Ouigo či vysokorychlostní vlaky TGV a Rhônexpress.

Spolupráce Kiwi.com s letištěm Lyon Saint Exupéry není náhodná. Letiště velmi rychle integruje nové služby a inovace, navíc disponuje výbornou konektivitou a spádovou oblastí:

  • centrum města Lyon je díky spojům Rhônexpress od letiště vzdáleno pouze 30 minut,
  • lyonské letiště je jediným letištěm mimo Paříž, jež má stanici vysokorychlostního vlaku vzdálenou pouze 5 minut chůzí od letištních terminálů. Vlaky společností Ouigo a SNCF TGV odsud jezdí do 29 měst v Itálii a Francii,
  • 22 měst ve spádové oblasti Lyonu má přímá autobusová spojení z a na letiště díky přepravcům Ouibus a Flixbus.

Kiwi.com je jako průkopník tzv. virtuálního propojování (virtuál interlining).  ideálním partnerem pro optimalizaci „minimálního přestupního času“. Jeho algoritmus umožňuje zákazníkům do jediného itineráře automaticky kombinovat lety od více než 500 leteckých společností, z nichž mnohé vzájemně nespolupracují. Tato spolupráce výrazně zjednoduší spojení a zlepší možnosti přepravy zahrnující několik typů přepravy.

Nyní je například možné rezervovat si spoj z francouzského Saint-Etienne do města Cagliari na italské Sardínii s garantovaným spojením od přepravců Ouibus a Volotea nebo spoj z Bělehradu do Grenoblu za nižší cenu díky společnostem Wizz Air a Ouibus.

„Tato strategická spolupráce přinese zákazníkům společnosti Aéroports de Lyon velký užitek. Výrazně se sníží přestupní čas a díky Kiwi.com můžeme nabídnout nové kombinace pozemních a leteckých spojení přes Lyon za lepší cenu,“ řekl Cédric Fechter, výkonný ředitel společnosti Aéroports de Lyon. „Cílem letišť sítě VINCI Aéroports je nabízet svým zákazníkům nejlepší služby, snazší a pohodlnější cestování, které zahrnuje takérezervovaná a garantovaná spojení.“

„Ze spolupráce s letištěm Lyon máme radost, protože se neustále snaží rozšiřovat vynikající zákaznickou zkušenost,“ řekl Zdeněk Komenda, Chief Business Development Officer společnosti Kiwi.com. „V Kiwi.com bylo vždy naším cílem, aby cestování bylo lepší pro všechny, kteří chtějí prozkoumat alternativní či jiné trasy, využít jiné dopravce, mají dané rozpočty. Zkrátka aby byl jejich výlet perfektní“.

O společnosti Kiwi.com

Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim v Brně v roce 2012. Kiwi.com díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení, tzv. Kiwi.com Guarantee. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 1,5 miliardy Kč při průměrných 8 400 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má globálně více než 2400 zaměstnanců. Společnost se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězila v Deloitte Technology Fast 50. V hodnocení Deloitte Technology Fast 500 EMEA Kiwi.com obsadila v konkurenci 500 firem 7. místo. Za rok 2017 činily tržby společnosti 18 miliard Kč. Do první desítky pro Evropu, Blízký východ a Afriku se přitom žádná česká firma ještě nikdy neprobojovala. Společnost Kiwi.com dnes zpracovává na 50 milionů vyhledávání denně a nabízí více než 225 tisíc aktualizovaných cen za minutu, svým uživatelům zároveň zprostředkovává nejlepší nabídky prostřednictvím notifikací a upozornění na cenu.

O Aéroportes de Lyon

Pod soukromou společnost Aéroports de Lyon spadá i komerční letiště Lyon – Saint Exupéry. V roce 2018 lyonské letiště přivítalo 11 milionů cestujících. Letiště nabízí 131 přímých spojů, přičemž v posledních dvou letech bylo přidání 40 destinací. Celkem nabízí do 131 přímých destinací, z toho 40 nových spojů bylo přidáno v posledních dvou letech. Letiště Lyon-Saint Exupéry má vše potřebné k tomu, aby pokračovalo ve svém působivém vzestupu jako dopravního uzlu regionu – ambiciózní investiční plán na zlepšení konektivity a zákaznických zkušeností, myšlení zaměřeného na inovace spojené s ekosystémem regionu, vysokou kvalitu služeb, kontrolu jeho dopadů na životní prostředí (akreditace na úrovni ACA Airport Carbon Accreditation).

 

Kontakt pro média:

Nina Černá

Best Communications

Tel.: +420 724 639 013

E-mail: nina.cerna@bestcg.com

 

 

Isabelle Rousset

Aéroports de Lyon

Tel + 334 72 22 72 08

Email : isabelle.rousset@lyonaeroports.com