Sdílené elektrokoloběžky Bolt jsou nově dostupné i v Madridu

Přední evropská přepravní platforma Bolt (dříve Taxify) spustila elektrické koloběžky také v Madridu. Po loňském pilotním provozu elektrokoloběžek v Paříži se jedná o další významný krok Boltu v rozšiřování mikromobility.

2019-04-17 08_48_02-Bolt (Taxify) - Koloběžky.png

Markus Villig, CEO a spoluzakladatel společnosti Bolt, řekl: „Posláním Boltu je usnadnit a urychlit pohyb lidí ve městech. Snaha vypořádat se s rostoucím provozem je velkým tématem ve městech jako je Madrid. Na mnoho přesunů jsou přitom elektrokoloběžky efektivnější než auta s řidiči. Jejich nasazením v Madridu řešíme hned dvě věci najednou: snižujeme počet jízd autem a uživatelům šetříme čas a peníze.”

Villig dodává: „V Paříži, kde od samotného spuštění elektrokoloběžek spolupracujeme s městem, se ukázalo, že je zásadní mít dobré vztahy s místní samosprávou. Pouze tak je možné se skutečně zaměřit na ty nejpalčivější problémy městského provozu a obyvatelům přinést co největší užitek. V Madridu se nezaměřujeme pouze na centrum města, ale pracujeme na rozšíření našich služeb do všech oblastí s omezenými možnostmi přepravy.“

Pro použití této služby je nutné mít staženou aplikaci Bolt. Všechny elektrokoloběžky jsou vybavené GPS moduly, které poskytují data o tom, kde byla koloběžka vyzvednuta a kde vrácena. Jízda stojí 15 centů za minutu, minimální jízdné je 1 € (tj. průměrná cesta trvající 10 minut cestujícího stojí 2,50 €). Koloběžka se před jízdou odemkne naskenováním QR kódu a v cíli ji stačí zaparkovat na ulici. Bolt bude denně koloběžky rozvážet na předem určená místa.

Bolt nabízí své přepravní služby v 30 zemích po celém světě a od loňského září, kdy spustil službu půjčování elektrokoloběžek v Paříži, je také první platformou, jejíž aplikace umožňuje přepravu autem nebo na koloběžce. Firma připravuje spuštění sdílených koloběžek v dalších městech po celém světě.

O Boltu

Aplikace Bolt, dříve známá jako Taxify, je přední evropská přepravní platforma, která se snaží o to, aby doprava ve městě byla jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

Byla založena v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Investovaly do ní firmy jako Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel společnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 25 milionů uživatelů ve více než 30 zemích po celém světě.

Více informací zjistíte na www.bolt.eu.