Signify akvizicí společnosti WiZ Connected rozšíří svoji vedoucí pozici na trhu v segmentu inteligentního osvětlení

Eindhoven, Holandsko – Společnost Signify (Euronext: LIGHT), nejvýznamnější světový výrobce osvětlení, převezme společnost WiZ Connected, která vyvíjí osvětlovací systémy WiZ s připojením přes Wi-Fi.  Převzetí WiZ umožní společnosti Signify vstoupit do segmentu inteligentního osvětlení připojeného pomocí Wi-Fi a posílit tak svoji vedoucí pozici na trhu.

„Velmi nás těší, že můžeme spojit síly s týmem WiZ Connected, který vyvinul vynikající technologickou platformu, která nám umožní oslovit větší skupinu zákazníků na rostoucím trhu Wi-Fi osvětlení. Tato platforma výborně doplňuje stávající nabídku produktů Signify a pomůže nám dodávat našim zákazníkům kvalitní osvětlení s intuitivním ovládáním,“ říká Eric Rondolat, generální ředitel společnosti Signify.

„Těší nás, že se stáváme součástí společnosti Signify, nejvýznamnějšího světového dodavatele osvětlení. WiZ je otevřená IoT platforma, která je k dispozici všem výrobcům osvětlení a elektrických zařízení a nabízí výhody připojených zařízení všem koncovým uživatelům,“ říká Jean-Eudes Leroy, generální ředitel společnosti WiZ Connected. „Společně se Signify budeme schopni s naším jednoduše použitelným, škálovatelným řešením oslovit širší okruh nových zákazníků.“

Společnost WiZ Connected sídlí v Hong Kongu. Jejích 53 zaměstnanců bude nadále na celém světě pod vlastní značkou prodávat svá bezdrátově připojená osvětlovací tělesa a světelné zdroje.

Uzavření transakce se očekává ve 2. čtvrtletí 2019. Finanční podrobnosti nebudou zveřejněny.

O společnosti Signify

Signify (Euronext: LIGHT) je celosvětově vedoucí firmou v oblasti světelných produktů jak pro profesionály, tak pro koncové zákazníky a osvětlení v rámci internetu věcí. Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí obchodní hodnotu a pomáhají k přeměně života v domácnostech, budovách i na veřejných prostranstvích. Firma, která v roce 2018 dosáhla tržeb ve výši 6,4 miliard EUR a zaměstnává přibližně 29.000 zaměstnanců ve více než 70 zemích světa, se snaží odhalit mimořádný potenciál světla, který dokáže změnit svět. Společnost byla dva roky po sobě oceněna jako Industry Leader podle Dow Jones Sustainability Index. Novinky týkající se společnosti Signify najdete v Newsroomu, na Twitteru a na LinkedInu. Informace pro investory jsou na webové stránce Investor Relations.