AV receiver Pioneer s podporou třírozměrného zvuku Dolby Atmos® i DTS:X®, streamingu a hudby v celém domě

Pioneer uvádí na trh AV receiver VSX-934, který kombinuje řadu nejmodernějších technologií pro poslech stereo hudby i dokonalý třírozměrný filmový prostorový zvuk formátů Dolby Atmos® a DTS: X®. Kalibrace pomáhá optimalizovat zvuk dle individuální dispozice místnosti, pevné připojení k síti i bezdrátové Wi-Fi a podpora hned několika protokolů umožňuje rozvést zvuk v celém domě.

Praha, 18. dubna 2019 – BaSys, výhradní distributor audio produktů Pioneer pro Českou republiku, uvedl na náš trh nový AV receiver Pioneer VSX-934, který kombinuje prvotřídní zesilovač s vysokým výkonem, mnoho vstupů včetně Bluetooth či phono vstupu pro gramofon, a také třírozměrný filmový zvuk s podporou nejmodernějších formátů Dolby Atmos® a DTS:X® se zvukovými efekty přicházejícími k posluchači shora. Profesionální kalibrace umožňuje přesné nastavení zvuku v konkrétní místnosti a všechny základní funkce je možné ovládat pomocí mobilní aplikace. Tento přístroj ocení nároční posluchači hudby, milovníci filmů i hráči.

Dolby Atmos® a DTS: X® – prostorové ozvučení včetně zvuků shora

Receiver Pioneer VSX-934 podporuje mimo jiné nové prostorové formáty Dolby Atmos® a DTS: X®, díky nimž předá posluchačům opravdový třírozměrný zážitek a zvukový zážitek odpovídající kinosálům. Oba formáty podporují zvuky směrované k uším posluchačů shora, které lze využít při instalaci příslušných reproduktorů (buď instalovaných u stropu nebo využívající odraz od stropu).

Inteligentní systém pro kalibraci MCACC*1 zohlední konkrétní umístění reproduktorových soustav v místnosti i vlastnosti prostoru a optimalizuje zvuk. Výsledkem je přesné načasování okamžiku, kdy k uším posluchače dorazí signál z jednotlivých reproduktorů a tím i působivost zvukových efektů. Pro třírozměrný zvuk je možné využít vícekanálové uspořádání až do rozložení 5.2.2. (5 reproduktorů, 2 subwoofery a 2 speciální repro pro efekty shora).

Při použití reproduktorů pracujícími s odrazem zvuku od stropu dochází k tomu, že se zvuk kanálů mířených přímo k posluchači dostává k uším dříve než odražený. Výsledkem je fázový posun a jím způsobený nepříjemný efekt. Tento problém řeší kromě kalibrace také technologie Reflex Optimizer, která upravuje fázové zpoždění jednotlivých kanálů. Díky ní je dosaženo lepšího a přirozenějšího prostorového zvuku.

Třírozměrný zvuk si díky podpoře virtuálního prostoru Dolby Atmos Height Virtualizer a DTS Virtual:X můžete v omezené míře vychutnat i bez speciálních reproduktorů (tato funkce bude dostupná po aktualizaci firmwaru). Majitelé starších filmových sbírek na DVD a Blu-ray discích a také příznivci filmů streamovaných z vybraných internetových služeb mohou využít technologii DTS Neural: X a Dolby Surround, která rozšiřuje v rámci možností původní zvukovou stopu „2D“ do třírozměrného prostoru až do 5.2.2 kanálů.

Online streaming hudby a internetová rádia

Pro využití téměř neomezených internetových hudebních knihoven nabízí receiver podporu Spotify, TIDAL, Amazon Music, Pandora či Deezer. S využitím aplikace pro chytré telefony ve spojení s placenými účty zmíněných služeb dokáže receiver streamovat, neboli přehrávat hudbu z internetu přímo, telefon pak slouží výhradně pro výběr hudby. Kromě uvedených zdrojů je prostřednictvím internetového rádia TuneIn k dispozici také obrovské množství podcastů a další zábavy, a to včetně našich lokálních rozhlasových stanic. Aby mohl receiver zvuk z internetu přehrávat, je vybaven jak kabelovým síťovým konektorem, tak i rozhraním Wi-Fi.

Precizní provedení a vysoká kvalita zvuku

Tato novinka, která je připravena splnit náročná očekávání při přehrávání hudby v kvalitě Hi-Res, nabízí velmi vysoký výkon 165 W na kanál při impedanci reprosoustav 6 Ohmů a celkovém harmonickém zkreslení (THD) 10 %. Ve spojení se špičkovými Blu-ray přehrávači nabízí HDMI® (HDCP 2.2) rozhraní receiveru plnou podporu formátů 4K/60p, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), Dolby Vision™ a BT.2020.

Při poslechu hudby uložené na USB disku nebo v lokální síti pracuje zesilovač plnohodnotně s vysoce kvalitními Hi-Res formáty FLAC (až 192 kHz/24 bitů), WAV (RIFF), AIFF a ALAC.

Zvuk v celém domě, včetně podpory AirPlay 2

Ať už posloucháte stereo hudbu z analogových vstupů, ze sítě, USB či Bluetooth®, nebo sledujete film s vícekanálovým zvukem, můžete využít rozvodu zvuku do více místností. K tomu slouží mimo jiné možnost rozdělení výstupů do dvou zón. Tak lze s využitím kabelem připojených reproduktorových sestav přehrávat zvuk ve dvou místnostech. V hlavní zóně může uživatel využít až prostorového zvuku v režimu 5.2 a druhou místnost osadit tradičním stereo systémem.

Synchronizované přehrávání hudby v dalších místnostech je možné realizovat také bezdrátově, a to v rámci dosahu lokální Wi-Fi. Podpora hned několika formátů používaných pro bezdrátový přenos zvuku (DTS Play-Fi®, FlareConnect™ a Works with SONOS) umožňuje využít komponenty různých značek. Samostatnou kapitolu, kterou ocení především množství uživatelů zařízení Apple, otevírá v tomto ohledu podpora komunikačního protokolu AirPlay 2.

Nový AV Receiver Pioneer VSX-934 bude na našem trhu k dostání od začátku května prostřednictvím prodejců distributora BaSys CS, a to za doporučenou koncovou cenu 15 000 Kč.

—-

*1 MCACC je patentovaná technologie vícekanálového akustického kalibračního systému společnosti Pioneer, která dokáže upravit reprodukci ve zvukovém poli na stejné úrovni, jako monitorovací techniky používané ve zvukových studiích.

—-

O společnosti Pioneer:
Onkyo & Pioneer Corporation se sídlem v Japonsku (Osaka) a více než 75letými zkušenostmi, je předním výrobcem nejmodernějších technologických řešení v oblasti elektroniky. Největší popularitu získala v oblasti zvuku a obrazu, na kterou nyní navazuje řada vysoce kvalitních a profesionálních audio produktů. Pobočka Pioneer Automotive Technologies, Inc. (PAT) je klíčovým dodavatelem systémů automobilového zábavního průmyslu. Aktivity společnosti se také rozšiřují do cyklistického sportovního průmyslu, když navrhla měřiče výkonu světové úrovně či cyklistické počítače pro profesionální i rekreační sportovce.

O společnosti BaSys:
Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.