Platforma Cisco integruje oblíbená cloudová úložiště a nabízí nové možnosti využití videa

Praha, 18. dubna 2019 – Společnost Cisco rozšiřuje možnosti své platformy Cisco Webex. Ta již dlouhodobě patří k lídrům trhu v řešeních pro firemní komunikaci. Zákazníci společnosti Cisco budou mít k dispozici nové integrace s úložišti, propojenější volání s nástroji třetích stran a budou moci své cloudové služby lépe propojit i se svým on-premise prostředím. Nová rozšíření se týkají i videa a uživatelé budou moci sdílet svůj video obsah se vzdálenými uživateli mnohem snadněji.

V současnosti prostřednictvím platformy Cisco Webex globálně komunikuje měsíčně 200 milionů uživatelů. Ročně pak proběhne 125 miliard minut schůzek, 15 miliard volání a uživatelé zašlou 48 miliard zpráv. Společnost Cisco i přesto vývoj platformy nezastavuje a nyní ji rozšiřuje o několik novinek.

  • Propojenější úložiště: Integrace s nástroji OneDrive a SharePoint jsou již samozřejmostí, nicméně platforma Cisco Webex bude nově více integrována i s Google Drive a bude následovat i podpora nástrojů Box a Dropbox.
  • Cloudové funkce i v on-premise: Pro vyšší ochranu investic organizací Cisco Webex umožňuje integrovat všechny cloudové funkce i do on-premise řešení, pokud organizace nasadí řešení Cisco Hosted Collaboration Solution či Cisco Unified Communications Manager.
  • Hovory s řešeními třetích stran: Do platformy Cisco Webex lze nově integrovat i klienty pro volání od jiných výrobců. Lze tak do Cisco Webex připojit například Skype For Business a mít stále k dispozici funkce jako hovory i posílání zpráv (messaging).

Důraz na video s nástrojem Webex Meetings

Společnost Cisco buduje svoji platformu, aby byla intuitivní, snadno použitelná a týmy tak mohly být produktivnější. Nové video funkce hrají v této snaze důležitou roli. Mezi ně patří:

  • Sdílení videí na obrazovce: Cisco Webex umožní sdílet video obsah a animace ve vysokém rozlišení při frekvenci 30 snímků za sekundu. Každý si tak například během schůzky bude moci prohlédnout video z YouTube.
  • Další možnosti whiteboardu: Uživatelé, kteří pracují na digitální tabuli Cisco Webex Board, budou moci sdílet své nákresy a popisy se všemi účastníky nezávisle na jejich zařízení či klientech ze kterých se připojují.
  • Lepší video zážitek v nástroji Webex Events: Společnost rozšiřuje podporu videa pro všechna video zařízení a koncové body řečníků využívající nástroj Webex Events. Nyní je možné do jedné události v Cisco Webex Events pozvat až 200 účastníků.
  • Nový VDI klient pro Cisco Webex Meetings: Společnost Cisco oznámila také novou aplikaci Webex Meetings VDI, díky které je možné se do Webex Meetings připojit z VDI klienta. Schůzka pak funguje jako SIP hovor s audiem i videem.

Nové funkce pro snadnější průběh meetingu

Novinek se nedočkaly pouze integrace a funkce pro video. Cisco Webex nyní nabízí například možnost informovat se v reálném čase o obsazenosti jednotlivých místností, kde se schůzka koná či může konat. To je možné díky inteligentním kamerám a mikrofonům, které jsou zabudovány do zařízení Cisco. Uživatelé budou moci také nově využít „digitální nálepky,“ na které mohou psát své poznámky. Ty budou k dispozici pro celý tým, který s nimi bude moci pracovat.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.