Hyundai jmenoval Josého Muñoze globálním provozním ředitelem

  • José Muñoz bude dohlížet na globální provozní strategii a její realizaci
  • Ve své funkci využije desítky let zkušeností z automobilového a technologického průmyslu
  • José Muñoz se stane také vedoucím regionu Hyundai Motor Americas

Společnost Hyundai Motor Company jmenovala Josého Muñoze globálním provozním ředitelem. Muñoz bude v této funkci dohlížet na globální provozní strategie a jejich realizaci. Jeho úkolem bude zajišťovat ziskový růst a zlepšovat celkové provozní ukazatele společnosti Hyundai Motor. Při výkonu své funkce využije své bohaté zkušenosti, získané během desítek let působení v automobilovém a technologickém průmyslu.

José Muñoz se může pochlubit pozoruhodnými výsledky a v minulosti se osvědčil jako vizionářský a motivující lídr, který je odborně zdatný ve všech aspektech našeho podnikání,“ řekl Wonhee Lee, prezident společnosti Hyundai Motor Company. „Jeho bohaté zkušenosti, nastřádané během desetiletí činnosti v automobilovém a technologickém průmyslu, jej předurčují k této nové roli, v níž nám pomůže posunout společnost Hyundai o další krok vpřed. Těšíme se, až se Muñoz připojí k našemu týmu, abychom se mohli opírat o jeho vůdcovské schopnosti a vize, díky nimž dosáhneme dlouhodobého, trvale udržitelného růstu a ještě intenzivněji budeme směřovat k postavení poskytovatele chytrých řešení pro mobilitu.

Jsem nadšený, že přicházím do společnosti Hyundai Motor v tomto mimořádně důležitém období, které nemá v její historii obdoby,“ řekl José Muñoz. „Věřím, že svými schopnostmi přispěji k zajišťování vyrovnaného ziskového růstu, k úspěšnému řízení kompletního dodavatelského řetězce i ke spolupráci s našimi prodejci při hledání oboustranně výhodných řešení. Chci využít tuto příležitost k dosažení další optimalizace všech procesů. Nemohu se dočkat, až budu moci ve své nové roli provozního ředitele společnosti Hyundai Motor Company uplatnit nejlepší globální metody z automobilového a technologického průmyslu, a je pro mě čest, že mohu být součástí této vážené společnosti.

Muñoz bude přímým podřízeným nejvyššího managementu společnosti Hyundai Motor Company v Soulu. Do své funkce nastoupí 1. května a bude ji vykonávat v kalifornském městě Fountain Valley.

Muñoz byl také jmenován prezidentem a generálním ředitelem společností Hyundai Motor North America a Hyundai Motor Americas. Jako vedoucí regionu Hyundai Motor Americas ponese odpovědnost za celý trh v Severní, Střední a Jižní Americe. Muñoz je důležitou personální posilou. Jeho úkolem bude pokračovat v reorganizaci obchodních aktivit značky Hyundai na zahraničních trzích, která započala v loňském roce založením společnosti Hyundai Motor North America a dalších regionálních centrál na celém světě.

Do společnosti Hyundai Motor Company přichází z pozice obchodního a finančního ředitele společnosti Nissan Motor Corporation a předsedy dozorčí rady společnosti Nissan China. Ve společnosti Nissan pracoval od roku 2004 a během 15 let ve službách tohoto výrobce automobilů dosáhl v regionech, jež měl na starosti, výrazného růstu a rekordních prodejů.

Muñoz (53 let) se narodil ve Španělsku. Na madridské polytechnické univerzitě získal titul Ph.D. v oboru jaderného inženýrství a je držitelem titulu MBA z obchodní školy Instituto de Empresa (IE) v Madridu. Kromě toho také úspěšně absolvoval vzdělávací programy pro výkonné manažery na ekonomických fakultách Cranfield School of Management ve Velké Británii a INSEAD ve Francii. Hovoří plynně anglicky, španělsky a francouzsky.

Milníky Muñozovy kariéry:

  • 2018 – 2019: obchodní a finanční ředitel a předseda dozorčí rady Nissan China
  • 2016 – 2018: obchodní a finanční ředitel a předseda dozorčí rady Nissan North America
  • 2014 – 2016: výkonný viceprezident, předseda představenstva, Nissan North America
  • 2004 – 2014: generální ředitel Nissan Europe, výkonný ředitel Nissan Motor Iberia, prezident Nissan Mexico
  • 1999 – 2004: manažerské funkce v oblastech poprodejních služeb a rozvoje dealerské sítě, Toyota Motor Marketing Europe
  • 1996 – 1999: ředitel pro rozvoj sítě, Daewoo Motor Iberia
  • 1989 – 1996: prodejce, Citroën