Přijďte v sobotu do ZOO Zlín se starým spotřebičem, získáte dětskou vstupenku

Zlín, 25. dubna 2019 – Už 10. ročník akce nazvané S vysloužilci do ZOO se uskuteční                  v sobotu 27. dubna ve zlínské zoologické zahradě. Ve spolupráci se Zlínským krajem ji pořádá kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ELEKTROWIN. Každý, kdo tento den od 9 do 16.30 hodin přinese a odevzdá starý spotřebič, obdrží dětskou vstupenku zdarma.

„Tato akce by měla jak malým, tak dospělým návštěvníkům připomenout, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. A že je nutné tyto spotřebiče odevzdávat buď do sběrných dvorů, u prodejců elektra nebo na dalších odběrných místech,“ říká Jana Káčerová, vedoucí oddělení technické ochrany prostředí odboru životního prostředí Zlínského kraje.

„Poprvé se tato akce konala v ZOO Zlín v roce 2010, během dosavadních devíti ročníků přinesli návštěvníci více než 1200 elektrospotřebičů,“ připomíná Jan Marxt ze zákaznického oddělení ELEKTROWIN a.s.

„Cestou do ZOO můžete odevzdat například nefunkční rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén, prostě staré elektro, které vám doma jen překáží,“ upřesňuje. Odborným zpracováním se totiž dají z těchto věcí získat cenné materiály, které mohou být použity při výrobě nových pomocníků pro domácnost.