Raiffeisenbank vsadila na těžkou váhu. Oddělení Workout svěřila do rukou vicemistra světa v sumó.

Praha 6. května 2019 – Novým šéfem oddělení vymáhání firemních pohledávek v Raiffeisenbank se od května 2019 stal Jaroslav Poříz. Ve své nové roli může čerpat jak ze svých mnohaletých zkušeností v oboru, tak ze zkušeností z vrcholového sportu, v disciplíně, která je především o tvrdém úsilí a překonávání překážek.

Jaroslav rozhodně není v oboru nováčkem. V oblasti bankovnictví a financí pracuje přes 24 let. Své zkušenosti získal převážně v zahraničí, mimo jiné v Japonsku, USA či Ruské federaci. Absolvent postgraduálního manažerského vzdělávání Harvardské university pracuje v Raiffeisenbank od roku 2016.

„Rád bych pokračoval v dalším rozvoji divize Workout (vymáhání firemních pohledávek), coby moderního oddělení zaměřeného na pomoc klientům v tíživých situacích. V rámci této strategie chci posílit spolupráci s partnerskými systémovými bankami tak, abychom byli schopni nacházet a implementovat společná, rychlá a efektivní řešení, při zachování hodnoty pro klienta i banku,“ říká Jaroslav Poříz.

Jaroslav Poříz ve své nové roli nahradí Jiřího Klumpara, který odchází z pozice vedoucího oddělení po dlouholetém a úspěšném působení do penze. Jiří zůstane v bance až do konce letošního roku.

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje již 25 let široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele v České republice. Banka obsluhuje klienty v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).