Zájemci z řad majitelů Nokia 8.1 se mohou zapojit do testování Androidu Q

HMD Global dodržuje slib dodávat nejnovější software a poskytuje vývojářům (a nejen jim) možnost optimalizovat své aplikace pro Android Q

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost Android Q Beta pro cenami ověnčený smartphone Nokia 8.1. Umožňuje tak vývojářům testovat a optimalizovat svůj software pro nadcházející verzi operačního systému Android. Výrobce pokračuje ve svém slibu dodávat nejnovější inovace společnosti Google vývojářům a činí svá zařízení stále lepšími.

Program Nokia phones developer preview odstartoval loni s beta verzí Android 9 Pie pro telefon Nokia 7 plus. Nyní umožňuje vývojářům navrhovat, testovat, zlepšovat a připravovat svůj software pro získání certifikace Obchod Play dříve, než bude dostupná verze systému Android Q.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer, HMD Global, sdělil:Možnost testu beta verze systému Android pro Nokia 7 plus zaznamenala obrovský úspěch. Více než deset tisíc spolupracovalo na optimalizaci svých aplikací pro Android 9 Pie. Se systémem Android Q plánujeme pokračovat ve stopách předchozího testování a chceme zajistit vývojářům snadný a včasný přístup pro design jejich aplikací.“

„Přínos našeho programu Beta Labs znamenal mimo jiné to, že telefony Nokia byly aktualizovány na Android 9 mezi vůbec prvními. A to i u cenově dostupnějších modelů. Díky účasti v programu Android developer preview s modelem Nokia 8.1 chceme pokračovat v plnění příslibů neustále zlepšovat naše telefony a dodávat jim okamžitě ten nejaktuálnější možný software. Naší prioritou je zajistit fanouškům jednoduchý přechod na nejnovější verzi operačního systému Android s telefonem, který se neustále vyvíjí v čase.”

Android Q mj. poskytne uživatelům větší kontrolu nad svými daty například v případě aplikací požadujících přístup k poloze zařízení a další vylepšené funkce pro ochranu osobních údajů. Mezi ně rovněž patří omezené spouštění aplikací na pozadí a pravidelné aktualizace s cílem lépe chránit citlivé informace v zařízení.

Zákazníci se mohou těšit na vylepšené ovládání v podobě gest, které využije výhod dnešních edge to edge displejů či na tmavý motiv prostředí systému, který šetří nejen oči, ale i baterii.

Stejně jako u Android 9 Pie developer preview nemají členové přístup pouze k Android Q Beta testování, ale mohou také sdílet své nápady a spolupracovat pomocí fóra s komunitou. Vývojový tým společnosti HMD Global bude i nadále poskytovat komunikační kanál pro zpětnou vazbu v 16 jazycích. Ten bude integrován přímo do samotné testovací verze systému pro co nejrychlejší zadání a vyřízení návrhu.

Tento program poskytne neocenitelnou zpětnou vazbu pro analýzu chyb napříč širokou geografickou a kulturní základnou uživatelů, což společnosti Google pomůže v budování konečné podoby operačního systému Android Q pro koncové uživatele.

Majitelé Nokia 8.1 mohou navštívit stránky https://www.nokia.com/phones/en_int/developer/ a zapojit se do testovacího programu.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státech a dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.