Miercom: NETGEAR Insight Pro je nejlevnější a zároveň nejefektivnější řešení vzdálené síťové správy

Praha, 14. května 2019 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, získala od nezávislé mezinárodní testovací společnosti Miercom certifikát Miercom Performance Verified. Společnost udělila toto ocenění službě NETGEAR Insight Pro, kterou označila za cenově dostupný multifunkční nástroj nabízející síťovým administrátorům snadnou a efektivní vzdálenou správu více klientských účtů současně.

V rámci hodnocení srovnávala společnost Miercom službu NETGEAR Insight Pro s dalšími dostupnými řešeními na trhu NaaS (Network as a Service). Zaměřovala se přitom na oblasti, které jsou pro administrátory při tvorbě kvalitní a bezpečné firemní síťové infrastruktury důležité. Jednalo se tak například o správu, implementaci, reporting, podporu či celkové náklady.

„Z výsledků našeho zkoumání jsme zjistili, že služba NETGEAR Insight Pro dosahuje v porovnání s konkurenčními řešeními velmi dobrých výsledků. Jedná se o efektivní platformu pro centrální správu firemních sítí, jejíž funkce snižují náklady firem a zároveň jim poskytují vyšší hodnotu než konkurence. Z toho důvodu si služba NETGEAR Insight Pro zaslouží certifikát Miercom Performance Verified,“ říká Robert Smithers, CEO společnosti Miercom.

Služba Insight Pro si získala velmi pozitivní hodnocení již od počátku testování. Důvodem byla její snadná a rychlá implementace do firemní sítě, která trvala pouhých 10 až 15 minut. Jako bezkonkurenční označila společnost Miercom také způsob velmi detailního reportování a správy napříč jednotlivými přihlášenými zařízeními, uživateli a aplikacemi. Prostřednictvím NETGEAR Insight Pro administrátor získá podrobný přehled o struktuře, umístění a stavu zařízení i o bezdrátových nastaveních zahrnujících např. SSID, šířku pásma, připojení klienta k přístupovým bodům, konfiguraci, VLAN, PoE, stav síťového úložiště i aktualizace firewallu v rámci libovolné sítě. Vysokou úroveň zabezpečení pak zajišťuje dvoufázové ověřování identity při přihlašování se do služby či eliminace nutnosti otevřených portů pro vzdálený přístup k síti.

Souhrnnou testovací správu společnosti Miercom si můžete přečíst zde.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/netgearczask.