Změna ve vedení společnosti Webnode, novým CEO se stal Josef Hos.

Josef Hos vystřídal na pozici výkonného ředitele společnosti Webnode, která nabízí nástroje na tvorbu webových stránek pro každého, Ondřeje Kratěnu. Josef Hos přišel do společnosti Webnode z Avastu, odkud si přináší řadu zkušeností s online marketingem, e-commerce, byznysovým modelem „freemium“, produktovým managementem a řízení provozu na podporu obchodu na marketingu. Ve společnostech Avast a AVG strávil dohromady 13 let a jeho odbornost by měla pomoci Webnode v dalším rozvoji.

„Je pro mě velkou ctí i výzvou zhostit se vedení společnosti jako je Webnode. K mým dlouhodobým cílům patří zajistit jí růstovou budoucnost, což spočívá hlavně v lepším pochopení potřeb zákazníka, které Webnode řeší, a rovněž bych chtěl naše řešení rozvinout a rozšířit dále,“ říká Josef Hos a dodává: „Mým osobním cílem je pak zúročit dosavadní zkušenosti a naučit se něco nového. V neposlední řadě bych se také chtěl prací bavit a být blíže své rodině.“

Josef Hos má v práci v prostředí IT a internetu orientovanou na data a zákazníky osmnáctiletou praxi. Svou kariéru začal ve společnosti Moravia IT, globálním poskytovateli služeb softwarové lokalizace a testování, kde se vypracoval na pozici v softwarovém vývoji, kde pracoval na interních aplikacích a UX designu. Poté přešel do AVG, kde měl na starosti globální weby, u nichž aplikoval nové přívětivější prostředí a rovněž navrhoval první kampaně v rámci samotných produktů.

Deset let poté strávil v Avastu, kde byl viceprezidentem globálního obchodu, seniorním viceprezidentem pro produkty a provoz spotřebitelské divize a seniorním viceprezidentem a generálním ředitelem pro řešení CCleaner. Asi nejzajímavější projektem v Avastu byl návrh a vývoj komunikační platformy se zákazníkem (in-product) a nasazení e-commerce platformy pro celosvětový obchod s důrazem na optimalizaci pro lokální trhy.

O Webnode

Společnost Webnode je na českém trhu od roku 2008. Dnes za jejím chodem stojí více než 100 lidí, kteří se starají o bezproblémovou činnost všech stránek. Webnode nabízí vlastní doménu, hosting a množství moderních a stylových šablon, které si podle své potřeby přizpůsobí každý uživatel sám. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu. Díky jednoduchému uživatelskému prostředí si můžete svojí osobní stránku, internetový obchod anebo firemní prezentaci vytvořit i z pohodlí domova. V Česku na této platformě funguje přibližně 2,9 milionů webových stránek. V roce 2018 jich přibylo přibližně 200 tisíc. Více informací najdete na www.webnode.cz.