HP představuje první herní notebook se dvěma displeji a novou řadu herních inovací

S nejmodernějšími displejovými technologiemi a příslušenstvím nabízejí novinky OMEN a HP Pavilion Gaming o level lepší herní zážitek

OMEN X 2S: První herní notebook s dvěma displeji na světě. Dalším prvenstvím je procesor chlazený tekutou sloučeninou kovu.Hlavní novinky:

 • OMEN 15 a 17: Úžasně výkonné, a přitom tenké notebooky s novým tepelným řešením OMEN Tempest
 • OMEN Command Center: Funkce Performance Control a Dynamic Power maximalizují díky optimalizaci chodu procesoru a grafiky v reálném čase snímkovou frekvenci
 • OMEN Accessories: Bezdrátové příslušenství Qi bylo navrženo pro maximální herní synergii – pro ještě dokonalejší herní zážitek
 • HP Pavilion Gaming 15 a 17: Mimořádná univerzálnost, mobilita a herní výkon pro všechny

Praha, 17. května 2019 — Společnost HP na herním festivalu HP Gaming Festival v Pekingu odhalila svoje super-výkonné novinky OMEN a HP Pavilion Gaming, které nabízejí o level lepší herní zážitek.

OMEN X 2S – první herní notebook na světě s dvěma displeji1 – nabízí mimořádné možnosti výkonu a multitaskingu, notebooky OMEN 15 a OMEN 17 zase výjimečnou sílu ve své zatím nejtenčí reinkarnaci, a notebooky HP Pavilion Gaming 15 a HP Pavilion Gaming 17 disponují všestranností a mobilitou, kterou ocení hráči i kreativci.  V kombinaci s vylepšeným softwarem OMEN Command Center a novými displeji a příslušenstvím pro modely OMEN a HP Pavilion Gaming, přichází HP se špičkovým herním ekosystémem, který má vše, co hráči potřebují k dosažení lepších herních výsledků a cílů.

Podle statistik herního průmyslu si 82 % lidí při hře komunikuje po zprávách na mobilním telefonu, 61 % poslouchá hudbu a 49 % sleduje herní živé streamy, videa a navštěvuje webové stránky2. HP na toto zareagovalo a rozšířilo model OMEN X 2S o bezprecedentní druhou obrazovku v podobě uživatelsky příjemného šestipalcového dotykového displeje s rozlišením 1080p, který umožňuje hráčům komunikovat přímo při hře s přáteli na WeChat a WhatsApp, vybírat hudbu na Spotify a sledovat Twitch a YouTube. Druhý displej může sloužit i jako ovládací hub pro software OMEN Command Center.

„Součástí naší filosofie neustálého vývoje je i posouvání hranic toho, co je možné díky inovativně evolučním i revolučním produktům HP,“ uvedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems Business, HP Inc. „OMEN X 2S je vynikajícím příkladem toho, že HP píše nová pravidla hry a mění způsob práce s herním notebookem.“

Notebooky navržené pro hraní další generace

OMEN X 2S, první herní notebook na světě1 s dvěma obrazovkami, obrovskými možnostmi multi-taskingu a podporou pomocí vyhrazených klávesových zkratek, posouvá hranice toho, co se od herního notebooku očekává. Sledování videa na obrazovce při hraní, poslech hudby na Spotify při paření „ememóčka“ již není vykoupeno nutností neustále vyskakovat z herního okna pomocí klávesových zkratek.  Díky podpoře funkce zrcadlení obrazovky v reálném čase, která umožňuje vybrat a zvětšit část hlavní obrazovky na druhé obrazovce, včetně zkopírování mapové části závodní hry, centruje model OMEN X 2S vidění hráče a pohyb jeho hlavy je tak více vertikální než horizontální.

 

Tento super výkonný notebook je jen 20 mm tenký, má celokovovou šasi a je prvním patnáctipalcovým herním laptopem na světě, v jehož chladícím systému Thermal Grizzly Conductonaut kolují tekuté kovy. Výsledkem je fenomenální odvod tepla při desetinásobně vyšší tepelné vodivosti oproti silikonové teplovodivé pastě3, až o 28 %4 vyšší snímková frekvence (FPS) oproti tradiční pastě při testování v Apex Legends a o 8,5 %5 rychlejší doba odezvy v testu Blender Benchmark.

 

Snaha o menší, chladnější a výkonnější zařízení se nevyhnula ani modelům OMEN 15 a OMEN 17. S 20% a 18% snížením výšky profilu oproti předchozím verzím se tyto modely nabízejí v zeštíhleném provedení 20 mm a 27 mm.

 

Všechny tři notebooky jsou vybaveny technologií OMEN Tempest s modernizovaným pokročilým tepelným řešením poháněným 12V ventilátorem, který využívá třístranného odvětrávání s pětisměrným prouděním vzduchu. Díky podpoře až NVIDIA® GeForce RTX ™ 2080 v případě OMEN 17 a Max-Q66 u modelů OMEN X 2S a OMEN 15 jsou realistické vizualizace herního prostředí samozřejmostí. Navíc multitasking a hry s masivními herními světy, jejichž hraní je vysoce náročné na zdroje, nikdy nechodily lépe – o to se stará nejnovější výkonný mobilní procesor Intel® Core ™ i9 deváté generace7 s až 5,0 GHz Turbo8, osmi jádry, 16 vlákny a až 32 GB RAM.

 

Využijte nejnovější technologii ukládání dat včetně nedávno oznámeného Solid State Storage10 disku Intel® Optane ™ Memory9 H10. Nová technologie Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax) určená pro podporu gigabitových rychlostí zrychluje hraní v bezdrátovém režimu díky až třikrát vyšší přenosové rychlosti, než má Wi-Fi 5 (802.11ac)11. Další výhodou je displej splňující požadavky standardu Esports s obnovovací frekvencí 240 Hz a rozlišením 1080p12, díky němuž můžete rozehrát bleskové herní akce. Grafika NVIDIA® G-SYNC® je standardní specifikací modelu OMEN X 2S a volitelně i u modelů OMEN 15 a OMEN 17.

 

Update softwaru OMEN Command Center

OMEN Command Center se od svého vzniku vyvinul jako softwarové řešení pro správu a zlepšování herního hardwaru. Vývoj pokračuje se dvěma updaty pro všechny tři nové modely notebooků OMEN. Funkce Performance Control ovládá otáčky ventilátoru pro optimální chlazení nebo výkon na základě zvoleného nastavení. Nová funkce OMEN Dynamic Power řídí výkon procesoru a GPU na základě toho, co hra v daném okamžiku využívá k maximalizaci FPS. Kombinace těchto svou výkonných funkcí zlepšuje hru a zároveň dodává další rozměr flexibility.

 

Hrajte rychlostí Esports

Kombinace notebooku OMEN X 25 a herního monitoru OMEN X 25f *13 je navržená pro maximální FPS, která byla dosud výsadou špičkových herních systémů, které jsou robustního designu a používají se v univerzitním a profesionálním herním sportu (e-sport). Z tohoto důvodu mají tyto modely ultra-tenké rámečky, dobu odezvy v řádu milisekund a technologie NVIDIA® G-SYNC® a AMD Radeon ™ FreeSync ™14 pro synchronizaci těch nejvyšších dostupných obnovovacích kmitočtů 240 Hz na GPU, a díky tomu je jejich přehrávání obrazu naprosto plynulé. OMEN X 25 vám otevře cestu do světa profesionálních hráčů a v sezoně 2019 ho můžete vidět ve výbavě profesionálních hráčů Overwatch League.

 

Bez kabelů

Osvoboďte se od kabelů s myší OMEN Photon Wireless Mouse, která nabízí celou řadů možností personalizace, včetně odnímatelných opěrek na prsty a 11 programovatelných tlačítek. Herní myš má funkční design a disponuje systémem vyrovnání odporu tlačítek, díky němuž je klikání na optomechanické myši komfortní pro velké i malé prsty.

OMEN Photon nabízí díky své 2,4 GHz proaktivní bezdrátové technologii až 50 hodin životnosti baterie,16.  dobu odezvy 0,2 ms a schopnost nabíjení na jakémkoli povrchu s podporou Qi. Vyřeší tak jakékoliv problémy s latencí, konektivitou a životností baterie u bezdrátových myší15.

 

Podložka OMEN Outpost Mousepad má v sobě zabudovanou bezdrátovou nabíjecí technologii Qi, která dobije myš OMEN Photon Mouse za 2,5 hodiny – navíc funguje i s kompatibilními smartphony. Podložka má na jedné straně tvrdší a na druhé měkčí povrch; oba jsou důkladně testované, aby se s používáním netřepily. Požadovanou tvrdost zvolíte jednoduchým otočením podložky. Port USB-A Passthrough pro bezdrátový dongle a přizpůsobitelné RGB LED osvětlení přes OMEN Command Center představují další výhody tohoto moderního příslušenství17.

 

 

 

OMEN lifestyle

Křeslo OMEN Citadel Gaming Chair je navrženo pro maximální pohodlí. Velký sedák a vysoká opěrka napomáhají zdravému držení těla a nabízejí plnou podporou páteře.

 

Mobilita + gaming

Nejnovější notebook HP Pavilion Gaming 15 má tenčí rámeček obrazovky než jeho předchozí verze, je o osm procent nižší a při jeho uvedení na trh ho doprovází další novinka: HP Pavilion Gaming 17. Nové modely nabízejí lepší technické parametry prakticky ve všech oblastech – od nejnovějších výkonných mobilních procesorů Intel Core i5 / i7 9. generace až do nedávno oznámenou grafiku NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti s Max-Q6.

 

Skvělé herní zážitky přináší uživatelům i herní myš HP Pavilion Gaming Mouse 200, jejíž precizní design zaručuje přesnost míření a pohybu kurzoru, včetně mnoha možností uživatelského přizpůsobení – například světelné efekty DPI a RGB. Společně s podložkou HP Pavilion Gaming Mousepad 400, která má jemně strukturovaný povrch z textilie odolné proti třepení a optimalizované pro rychlost i přesnost ovládání s gumovým podkladem, je to vítězná kombinace.

 

Ceny a dostupnost HP a OMEN18

  • OMEN X 2S Laptop bude v České republice dostupný od poloviny června za cenu 74 990 Kč

 

 • OMEN 17 Laptop bude v České republice k dostání od konce června za cenu od 37 990 Kč
 • OMEN 15 Laptop bude v České republice v prodeji od konce června za cenu od 44 990 Kč

 

 • OMEN X 25 Display bude v České republice dostupný od července za cenu od 13 990 Kč
 • OMEN X 25f Display bude v České republice k dostání od července za cenu od 9 490 Kč
 • OMEN Photon Wireless Mouse bude v České republice dostupná od srpna za 3 990 Kč
 • OMEN Outpost Mousepad bude v České republice v prodeji od srpna za 1 999 Kč
 • OMEN Citadel Gaming Chair bude v České republice k dostání od září za 8 990 Kč
 • HP Pavilion Gaming 17 Laptop bude v České republice dostupný od poloviny června za ceny začínající na 24 990 Kč
 • HP Pavilion Gaming 15 Laptop bude v České republice v prodeji od poloviny června za ceny začínající na 21 990 Kč
 • HP Pavilion Gaming Mouse 200 je v České republice dostupná od 599 Kč
 • HP Pavilion Gaming Mousepad 400 je v České republice dostupná od 649 Kč

 

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

 

 1. Na základě herních notebooků dodávaných od 15.4.2019 s integrovanými duálními obrazovkami. Herní notebooky definovány jako notebooky určené zejména hráčům. Herní notebooky jsou definovány jako notebooky s NVIDIA® GeForce® GTX 1060 nebo NVIDIA® GeForce RTX ™ nebo AMD Radeon ™ R9 nebo AMD Radeon ™ RX 470 a vyšší.
 2. Lightspeed – Gaming Mobile Screen Stacking Report, 31. října 2018.
 3. Na základě specifikací tepelné vodivosti Grizzly Conductonaut vs. tepelná vodivost standardní silikonové teplovodivé pasty. Konfigurace OMEN X s Intel i7-9750H, 16GB DDR4-2666, RTX2070 Max-Q.
 4. Na základě interního testování HP s použitím snímkové frekvence ve hře Apex Legends porovnáním standardního tepelného řešení s produktem Thermal Grizzly Conductonaut 4/19. Konfigurace OMEN X s Intel i7-9750H, 16GB DDR4-2666, RTX2070 Max-Q
 5. Standard Blender Benchmark porovnává standardní křemíkové tepelné řešení versus Thermal Grizzly Conductonaut 4/19. Konfigurace OMEN X s Intel i7-9750H, 16GB DDR4-2666, RTX2070 Max-Q.
 6. Design NVIDIA® Max-Q může přispět ke snížení tepla a hluku systému v tenčích počítačích. Konstrukce a rozměry (form factor) systému se bude lišit. Celkový grafický výkon může být nižší než u alternativních grafických řešení, která nevyužívají design Max-Q. NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA jsou ochranné známky a / nebo registrované ochranné známky společnosti NVIDIA Corporation v USA a dalších zemích. MAXQ® je registrovaná ochranná známka společnosti Maxim Integrated Products, Inc.
 7. Multi-core je navržen tak, aby zlepšil výkon některých softwarových produktů. Zlepšení výkonu nemusí být patrné u všech klientů a aplikací softwaru. Výkon a frekvence CPU se budou lišit v závislosti na pracovní zátěži aplikace a konfiguraci hardwaru a softwaru. Číslování, branding a / nebo pojmenování produktů Intel není měřítkem vyššího výkonu.
 8. GHz označuje vnitřní hodinovou rychlost procesoru. Jiné faktory kromě rychlosti CPU mohou ovlivnit výkon systému a aplikace.
 9. Zrychlení paměťového systému Intel® Optane ™ nenahrazuje ani nezvyšuje DRAM ve vašem systému.
 10. Pro pevné disky, GB = 1 miliarda bytů. TB = 1 bilion bajtů. Skutečná formátovaná kapacita je menší. Až 35 GB systémového disku je vyhrazeno pro software pro obnovu systému.
 11. Na základě minimálních požadavků Wi-Fi5 80MHz a Wi-Fi6 160MHz při přenosu souborů mezi dvěma zařízeními připojenými ke stejnému routeru. Vyžaduje bezdrátový router, který není součástí produktu. Router musí podporovat protokol 802.11ax (Wi-Fi6). K dispozici pouze v zemích, kde je podporován protokol 802.11ax.
 12. Všechny výkonové specifikace představují typizované specifikace poskytované výrobci komponent HP; skutečný výkon může být vyšší nebo nižší.
 13. OMEN X 25f je kompatibilní s grafikou NVIDIA® G-SYNC® a AMD Radeon ™ FreeSync ™ Certified, takže variabilní obnovovací frekvence displeje bude fungovat s grafikou NVIDIA nebo AMD.
 14. FreeSync je technologie AMD, která je povolena na displejích FHD a je navržena tak, aby eliminovala zadrhávání přehrávání her a videí tím, že zamkne obnovovací frekvenci zobrazení na obnovovací kmitočet grafické karty. Je vyžadován monitor, grafická karta AMD Radeon ™ a / nebo modul APD řady AMD kompatibilní se standardem DisplayPort ™ Adaptive-Sync. Vyžaduje se AMD Catalyst ™ 15.2 Beta (nebo novější). Adaptivní obnovovací frekvence se liší podle typu displeje.
 15. Customer Insights from Consumer Accessories Gaming Study, únor 2018
 16. Skutečná životnost baterie se přirozeně snižuje s časem a použitím.
 17. Osvětlení RGBLED vyžaduje připojení USB-C. Bezdrátové nabíjení Qi bude napájeno připojením USB-C nebo dvěma porty USB 3.0. Součástí dodávky je dongle pro propojení dvou portů USB 3.0.
 18. Odhad maloobchodních cen. Skutečné ceny se mohou lišit.

 

Tagged