Funkcemi nabitá Nokia 4.2 míří na český trh za skvělou cenu

Nokia 4.2 za cenu 4 999 Kč nabídne prémiové zpracování spolu s inovativními funkcemi, dedikovaným tlačítkem pro Google Asistenta a notifikační diodou v tlačítku napájení.

Praha, 28. května 2019 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost modelu 4.2 na českém trhu. Tento chytrý telefon nabízí prémiové zpracování, obrazovku s kapkovitým výřezem pro přední fotoaparát, dvojitý hlavní fotoaparát, inovace v oblasti AI, nejnovější čipset Snapdragon od společnosti Qualcomm a Android 9 Pie s garancí dostupnosti aktualizací na 3 roky. Nokia 4.2 byla rovněž zařazena do programu Android Enterprise Recommended a splňuje tak nejpřísnější bezpečnostní standardy pro firmy i jednotlivce. Nokia 4.2 je tak smartphone připravený na budoucnost za velmi dostupnou cenu.

Dedikované tlačítko a pokročilá AI

Jednoduchým stisknutím nového dedikovaného tlačítka uživatel získá okamžitý přistup ke službám Google Asistenta, ať už jde o vytáčení hovorů, poslouchání hudby nebo hlasové zadávání dotazů. Dvojité stisknutí tlačítka poskytne přístup k hlavní obrazovce Google Asistenta spolu s inteligentními doporučeními, které zahrnují informace o dopravě, nezaplacených účtech a nadcházejících událostech v kalendáři. Dlouhé stisknutí tlačítka spustí walkie-talkie režim, během kterého bude Google Asistent naslouchat, dokud tlačítko nebude uvolněno.

Mnoho funkcí je v modelu Nokia 4.2 poháněno pokročilou AI. Ta napomáhá například při odemykání telefonu tváří nebo při pokročilých operacích v Google Asistentovi, jako je rychlé spuštění aplikací nebo spuštění aplikace fotoaparátu a následné vyfocení Bothie snímku (snímek z předního i zadního fotoaparátu ve stejný čas). Nokia 4.2 navíc umožňuje využít Google Asistenta bez odemknutí zařízení. Výsledkem je pohodlné ovládání a rychlá reakce na jednotlivá zadání.

Prémiová konstrukce a inovace

Nokia 4.2 nabízí 8,4mm štíhlou kompaktní konstrukci a 5,7palcovou edge-to-edge HD+ obrazovku s kapkovitým výřezem. Elegantní skleněné provedení s kovovou konstrukcí a polykarbonátovým rámečkem zajistí prémiový pocit i dostatečnou odolnost pro každodenní použití. Jako třešnička na dortu působí tlačítko napájení, které v sobě ukrývá notifikační LED diodu. O dostatek výkonu se pak postará osmijádrový čipset Snapdragon 439 od společnosti Qualcomm.

Nokia 4.2 přináší fotografické schopnosti vlajkových modelů do zcela nového cenového segmentu. Dvojitý 13MP fotoaparát posouvá každý zachycený snímek na novou úroveň a vytváří ohromující snímky krajiny i portréty. Díky AI a strojovému učení je možné pořizovat kvalitní snímky hodné sdílení skrze službu Google Photos a dozvědět se o focených objektech více díky službě Google Lens. Pokročilá aplikace fotoaparátu nabídne režim pro bokeh nebo HDR snímky ve špatných světelných podmínkách, kdy je zachyceno více snímku najednou. Ty jsou posléze díky pokročilému algoritmu poskládány do jedné výsledné fotografie, která potěší lepší světelností, barevným podáním a větším dynamickým rozsahem.

Bezpečnost a pravidelné aktualizace na prvním místě

Nokia 4.2 se současně stává jedním ze 14 chytrých telefonů Nokia, které byly schváleny jako součást programu Android Enterprise Recommended. Tento program poskytuje zákazníkům jistotu, že každý zařazený chytrý telefon splňuje přísné požadavky společnosti Google v oblasti hardware, software, nasazení do IT systémů, bezpečnosti a aktualizací.  Nejde již jen o specifikace, ale také o to, jaká je uživatelská zkušenost napříč časem a jak se tato zkušenost vyvíjí s aktualizacemi a dalšími zlepšeními. Chytré telefony Nokia v programu Android Enterprise Recommended a Android One nabízí neustále se zlepšující zážitek z používání a vyšší míru zabezpečení díky pravidelným aktualizacím a nejnovějším inovacím společnosti Google.

Výše zmíněné stvrzují následující statistiky:

  • Chytré telefony Nokia se dočkaly více než 300 bezpečnostních aktualizací během uplynulých dvou let
  • Chytré telefony Nokia získávají aktualizace na nejnovější Verzi Android dvakrát rychleji než konkurence
  • Aktualizaci na Android 9 Pie získalo již 80 % portfolia

Dostupnost

Nokia 4.2 bude dostupná v následujících dnech u vybraných prodejců ve variantě s 3 GB RAM a 32GB úložištěm za cenu 4 999 Kč. Dostupná bude v černém barevném provedení.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státech a dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.