Panasonic vytvořil největší stálou videoinstalaci na světě

Instalace v Národním muzeu v Kataru se skládá z celkem 112 projektorů Panasonic s rozlišením 4K.

Společnost Panasonic Business ve spolupráci se společnostmi MEJV (Man Empty Joint Venture), RES (Realtime Environment Systems Ltd) a filmovým institutem DFI (Doha Film Institute) vytvořila největší stálou videoprojekci na světě, umístěnou v Národním muzeu v Kataru. Představení této instalace proběhlo v rámci výstavy NAB 2019 v expozici zaměřené na vysílání, sportovní akce a živou produkci.

Národní muzeum v Kataru navrhli architekti studia Ateliers Jean Nouvel. Muzeum připomíná slavný symbol pouštní růže a skládá se ze 130 vzájemně propojených disků. Tematická budova zasazená do scenérie města Dauhá získala ocenění za nejlepší návrh a konstrukci fasády (Best Façade Design and Engineering) za rok 2017 udělované sdružením evropských architektů LEAF.

Interiér muzea spolu s honosným exteriérem je vzorem pro muzea po celém světě. AV technologie jsou páteří projektovaného obsahu, který je navržen pro účely vzdělávání návštěvníků ve třech oblastech – Počátek, Život v Kataru a Budování národa.

Výsledkem spolupráce společností MEJV, RES a DFI je multimediální obsah promítaný pomocí 172 platforem mediálních serverů s využitím softwaru Avolites Ai, což umožňuje reprodukovat video s velmi vysokým rozlišením.

Pro tento projekt musely společnosti vybrat tu nejlepší AV technologii a po průzkumu trhu se rozhodli projekt realizovat pomocí 112 projektorů Panasonic s rozlišením 4K nainstalovaných napříč osmi galeriemi. Hlavním úkolem těchto projektorů je mapování projekcí vytvořených devíti místními filmovými režiséry. Pro plánovaný projekt byl vybrán typ PT-RQ13K, hlavně díky jeho 3čipovým DLP™ laserovým diodám, které zajišťují nejvyšší kvalitu obsahu ve 4K. Instalace mimo jiné vyžadovala kompaktní projektory, které umožňují flexibilitu při instalaci.

Mark Calvert, výkonný ředitel společnosti Realtime Environment Systems Ltd, uvedl: „Po rozsáhlém průzkumu trhu jsme pochopili, že projektory PT-RQ13K jsou nejen schopné zajistit nejlepší kvalitu obrazu, ale jsou také maximálně kompaktní a pro potřeby této instalace jsou naprosto ideální. Obsah projekce je nejpůsobivější přehlídkou špičkového videomapování a prezentace příběhů, jež jsou nedílnou součástí zážitků návštěvníků v prostorách moderních muzeí. Byli jsme ohromení tím, jak tyto technologie společně dokážou promítat úžasné filmy.“

V celém muzeu jsou promítány desítky filmů spojujících historii, současnost i kulturu Kataru. Sedm galerií promítá od podlahy až po strop filmy vyprávějící podrobný příběh exponátů, sbírek a historie v regionu.

Na závěr Mark Calvert dodal: „Při otevření muzea jsme byli maximálně ohromeni. Muzeum doslova vtahuje návštěvníky do kultury Kataru. S AV technologií a natočeným obsahem se historie této země stala mnohem přístupnější a zajímavější pro širokou veřejnost.“

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU ezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. Panasonic nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global  

 

Reklamy