Xiaomi otevřelo nový obchod v Ostravě

Česká republika, Praha, 29. května 2019 — Xiaomi, značka mobilních telefonů a kvalitní elektroniky, především z oblasti IoT a smart home, otevřela reprezentační prodejnu Xiaomi Mi STORE, tentokráte v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolina. Spolu s touto se tak jedná již o devátou prodejnu v České republice. Doposud byl v Ostravě umístěn pouze kiosek Xiaomi Mi ZONE, kterých je nyní po celé ČR celkem šest.  

Otevření dalšího designového obchodu potvrzuje zájem Xiaomi přibližovat se svým zákazníkům. Zároveň zde prezentují široké spektrum produktů. Kromě mobilních telefonů, populárních zejména díky vynikajícímu poměru výkonu a příznivé ceny, si zde zákazníci mohou reálně „osahat“ produkty z oblasti elektromobility, chytré náramky a hodinky, robotické vysavače s lokální laserovou navigací či přístroje do chytré domácnosti propojené do jedné aplikace, jako jsou konvice, indukční vařič, rýžovar či čistička a osvěžovač vzduchu.

V den otevření byla k dispozici speciální nabídka. Pro prvních 330 zákazníků byly k dispozici vybrané produkty za zlomek jejich ceny. Například telefon Mi A2 za 499 Kč, Redmi Note 5 za 399 Kč, rýžovar za 299 Kč, fitness náramek Amazfit Bip za 199 Kč nebo zubní kartáček Mi Toothbrush za 59 Kč. Kromě toho na všechny telefony byla plošná sleva 10 % a na všechny ostatní produkty 30 %.

Nebylo divu, že o akci byl enormní zájem a fronta zákazníků byla dlouhá až mimo nákupním centrum. Někteří zájemci čekali už od odpoledne předcházejícího dne před otevřením. Za jediný den pak prodejnou Xiaomi Mi STORE prošlo více než tisíc platících zákazníků. Mezi nejprodávanějším zbožím byly dle očekávání aktuální mobilní novinky Redmi Note 7 a Mi 9, dále chytré náramky Mi Band 3, Amazfit Bip, Amazfit Stratos 2S, a neposlední v řadě robotické vysavače Mi Robot Vacuum. Největší obrat pak přinesly elektrické koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter, které si zájemci mohli na místě i vyzkoušet na venkovní dráze.

Při otevření byly přítomny i celebrity českého showbusinessu, například finalistka soutěže Česká Miss 2018 Jana Šišková, Česká Miss Supranational 2017 Tereza Vlčková nebo modelka Kristýna Kubíčková. Otevření si nenechali utéct ani bojovníci a hvězdy MMA Machmud Muradov, David Kozma, Václav Mikulášek a Tomáš Linh Le Sy.

Za Xiaomi se slavnostního aktu „stříhání pásky“ zúčastnili Gao Guojun, Country Manager Cz&Sk of Xiaomi Inc. a Viktor Hajíček, generální ředitel Witty Trade, zastupující Xiaomi v ČR, který k tomu uvedl: „Ostravané se mohou těšit na spoustu novinek, na produkty propojené ve společném ekosystému, které lze ovládat přes chytré telefony, což je mimo jiné jeden z cílů Xiaomi.“

Všechny fotografie z otevření prodejny Xiaomi Mi STORE naleznete zde:

https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157708819080221

***

O společnosti Xiaomi

Společnost Xiaomi Corporation byla založena v dubnu 2010 a byla kótována na hlavní burze v Hong Kongu dne 9. července 2018 (1810.HK). Xiaomi je internetová společnost s chytrými telefony a chytrými produkty, které jsou propojeny platformou IoT.

S vizí být přáteli se svými uživateli a být „nejúžasnější společností“ v srdcích svých uživatelů se společnost Xiaomi zavázala k neustálým inovacím s neochvějným zaměřením se na kvalitu a efektivitu. Společnost neúnavně buduje úžasné produkty s poctivými cenami, aby si každý na světě mohl vychutnat lepší život prostřednictvím inovativních technologií.

Xiaomi je v současné době čtvrtou největší světovou značkou smartphonů a založila největší světovou platformu pro spotřebitele IoT s více než 132 miliony inteligentních zařízení (bez započtení smartphonů a notebooků) připojených k její platformě. V současné době jsou produkty Xiaomi přítomny ve více než 80 zemích a regionech po celém světě a mají vedoucí postavení na mnoha trzích.