Gebrüder Weiss je držitelem titulu „Partner roku“ od System Alliance Europe

Praha, 3. června 2019 – Sdružení evropských dopravců sběrných zásilek, System Alliance Europe, udělilo 28. května 2019 během slavnostního večera v Birminghamu ocenění, která jsou každoročně předána jeho nejlepším členům. Společnost Gebrüder Weiss získala již po páté v řadě hlavní cenu.

Na valné hromadě v Birminghamu byly nejúspěšnějším partnerům v evropské síti přepravců sběrných zásilek uděleny ceny “Performance Awards“ za nejlepší dosažené výkony. Hlavní cenu, titul Partner roku“ získala společnost Gebrüder Weiss, a to již po páté v řadě.

„Gebrüder Weiss je členem sdružení System Alliance Europe od jejího vzniku v roce 2005. Velmi mne těší, že i naše úsilí, které v rámci České republiky věnujeme zvyšování efektivity dopravy, zavádění nových technologií a systémů, stejně jako naše soustavné soustředění na úroveň kvality našich služeb, přineslo naší společnosti další zisk tohoto výjimečného ocenění,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Česká republika.  

V další kategorii s názvem “Kvalita”, která je rozdělena na dvě skupiny podle velikosti společností, mohou být na svá ocenění hrdi L.W. Cretschmar GmbH & Co. KG z Kornwestheimu (Německo) a Streck Transport AG z Möhlinu (Švýcarsko). Šťastným vítězem kategorie “Zlepšení roku” je potom společnost Italsempione z italského Arluna.

Jednotlivá ocenění byla udělena na základě pravidelných měsíčních kvalitativních a kvantitativních hodnocení všech členů System Alliance Europe.

O společnosti:

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.