Švýcarská policie zvolila Hyundai KONA Electric

  • Policie kantonu St. Gallen ve Švýcarsku rozšířila svůj vozový park o 13 zcela nových elektromobilů KONA Electric
  • Pět vozů Hyundai bude sloužit v policejních barvách, dalších osm „civilních“ vozů bude používáno k ostatním účelům
  • Zcela nový model KONA Electric byl jediným elektromobilem, který splnil vysoké požadavky kantonální policie St. Gallenu

Stejně jako Bob Dylan v 60. letech 20. století přechází nyní na „elektřinu“ také kantonální policie St. Gallenu ve Švýcarsku, která do svého vozového parku zařadila 13 zcela nových vozů KONA Electric a okamžitě je uvedla do provozu. Pět kompaktních SUV Hyundai s elektrickým pohonem slouží v policejních barvách, zatímco osm elektromobilů je provozováno jako „civilní“ vozy. Zcela nový model KONA Electric byl v rámci výběrového řízení jediným elektromobilem, který splňoval vysoké požadavky v podobě výkonu více než 100 kW, dojezdu více než 400 km, pořizovací ceny méně než 50 000 švýcarských franků a – samozřejmě – dostupnosti. Vozidla byla oficiálně předána v polovině května 2019.

Kantonální policie St. Gallenu samozřejmě také zkoumala, zda bude výhradně elektricky poháněné vozidlo schopno náročného každodenního provozu. Útvar pro nákup vozidel byl po přísných testech spokojen, protože zcela nový model KONA Electric splňuje požadované standardy.

Hanspeter Krüsi, vedoucí komunikace kantonální policie St. Gallenu, k tomu říká: „Používáním elektromobilů splňujeme kantonální a politická nařízení, která se týkají především snižování emisí hluku a výfukových plynů. Uvážíme-li pokrok, který tato technologie v poslední době učinila, hovoří pro tento nákup mnohem více argumentů. KONA Electric splňuje veškeré požadavky kantonální policie St. Gallenu, a to díky výkonu více než 100 kW, dojezdu více než 400 km, pětimístnému interiéru a velkému zavazadlovému prostoru pro naše vybavení.

Hanspeter Krüsi na dotaz ohledně nákladů odpověděl: „V porovnání s konvenčními vozidly je pořizovací cena o trochu vyšší. To však vyvažují nižší náklady na údržbu a celkové provozní náklady modelu KONA Electric. V konečném efektu to znamená, že jezdíme 100% elektricky a přesto nákladově výhodně.

Elektromobily KONA Electric, používané kantonální policií St. Gallenu, mají řadu specifických prvků výbavy. Mezi ně patří policejní výbava, jako je rádiový komunikační systém, modré majáky a další světelná signalizace. Pět hlídkových vozidel je rozděleno mezi policejní stanice v celém kantonu. K všeobecným účelům slouží osm „neutrálních“ vozů.

Zcela nový model KONA Electric

Hyundai je prvním výrobcem automobilů, který se zcela novým modelem KONA Electric nabízí v segmentu B-SUV velkosériově vyráběné kompaktní SUV se 100% elektrickým pohonem. KONA Electric kombinuje dva trendy v automobilovém průmyslu, které patří mezi nejdůležitější: SUV a elektrický pohon s nulovými emisemi.

Výkonnější verze zcela nového modelu KONA Electric poskytuje nejvyšší výkon 150 kW (204 k) a umožňuje maximální dojezd 449 km (podle metodiky WLTP). Vzhled elektromobilu KONA Electric vychází z expresivního a progresivního designu původního modelu KONA. Vysokou úroveň užitných vlastností pro každodenní provoz umocňuje zavazadlový prostor o objemu 332 litrů, který lze sklopením zadních sedadel zvětšit až na 1 114 litrů. Hyundai nabízí zcela nový model KONA Electric potenciálním zákazníkům za atraktivní cenu (již od 46 990 CHF).