Panasonic zjednodušuje práci správcům audiovizuálních systémů

Společnost Panasonic uvedla na trh novou řadu LCD laserových projektorů PT-MZ16K, která byla speciálně navržena tak, aby usnadnila práci správcům audiovizuálních systémů ve firmách a na univerzitách, především díky zjednodušenému nastavení, bezúdržbovému provozu a zmírnění dopadů technických problémů.

Řada PT-MZ16 v sobě kombinuje jas až 16 000 lumenů (PT-MZ16K), rozlišení WUXGA pro vysoce kvalitní projekci s tichým režimem (38 dB v normálním režimu) a lehkou konstrukci (22 kg). Díky tomu je ideálním řešením pro využití v přednáškových místnostech.

Laserová bezúdržbová technologie navíc snižuje nutnost zásahů správců audiovizuálních technologií díky konstrukci odolné proti prachu a Eco filtru, která prodlužuje dobu bezpečného provozu bez nutnosti výměny dílů až na 20 000 hodin.

Projektory disponují také řadou prvků redukujících dopad technických závad, jako je například sekundární záložní vstup signálu nebo monitorovací funkce, která informuje operátory o vzniklých problémech a zobrazuje konkrétní typ chyby, který umožňuje snadno obnovit provoz.

Nastavení systému zjednodušuje duální systém LAN, který podporuje připojení DIGITAL LINK umožňující přenos signálu HDMI, videa, audia a ovládacích příkazů na vzdálenost až 150 m. Součástí jsou také stropní držáky, které je možné použít společně s korekcí lichoběžníkového zkreslení pro rychlejší instalaci a snížení nákladů.

„Poptávka po audiovizuálních technologiích na univerzitách zaznamenala v posledních letech dramatický nárůst. To přináší samozřejmě také vyšší nároky na AV a IT manažery, kteří zajišťují technickou podporu zařízení na více pracovištích,” říká Hartmut Kulessa, marketingový manažer pro Evropu ve společnosti Panasonic. „Naše nová řada LCD laserových projektorů je navržena s cílem snížit tento tlak. Zaručuje bezproblémové fungování technologie po delší dobu s jednoduchým řešením případných závad.”

Řada PT-MZ16představená na veletrhu InfoComm 2019 se skládá z modelů PT-MZ16K (16 000 lm), PT-MZ13K (13 000 lm) a PT-MZ10K (10 000 lm) a k dostání bude od listopadu 2019.

Další informace o řešeních divize Panasonic Visual System Solutions najdete na stránkách: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slavila 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global