Vozy Hyundai N prokázaly v závodě 24 h Nürburgring 2019 vytrvalost a sportovní výkony

  • Všechny tři modely Hyundai N úspěšně dokončily 24h závod s konzistentními výkony na vynikající úrovni 
  • Hyundai i30 N TCR, Veloster N TCR a i30 Fastback N se v závodě se 155 účastníky, často s mnohem výkonnějšími motory, umístily v celkovém hodnocení na 45., 94. a 97. místě
  • Závodní vůz i30 N TCR předvedl své schopnosti také v pátém podniku WTCR, v jehož prvním závodě zvítězil a ve druhém skončil třetí
  • Akce „24 hodin zážitků Hyundai N“ s konceptem „N Homecoming“ byla velkolepým návratem ke kořenům značky Hyundai N

Společnost Hyundai Motor nasadila do závodu 24 h Nürburgring kompletní produktovou řadu svých vysokovýkonných vozů. Hyundai Motor se legendárního vytrvalostního závodu zúčastnil od roku 2016 již počtvrté v řadě, a to prostřednictvím značky N, která nabízí vysokovýkonné modely. Hyundai Motor tak znovu potvrdil vedoucí postavení mezi výrobci sportovních automobilů.

Závod 24 h Nürburgring se konal ve dnech 22. až 23. června na Severní smyčce Nürburgringu v Německu. Hyundai se postavil na start se závodními vozy i30 N TCR, Veloster N TCR a i30 Fastback N. Severní smyčka Nürburgringu je mimořádně náročným závodním okruhem o délce 25 km, tvořeným 73 zatáčkami, úzkými úseky, členitým výškovým profilem a ostrými zatáčkami. Konečné výsledky jsou určeny na základě vzdálenosti, kterou účastníci překonají za 24 hodin jízdy. Jedná se o nejnáročnější test výkonnosti, odolnosti a spolehlivosti všech závodních jezdců a jejich techniky.

Tři vozidla Hyundai N prokazovala po dobu dvou dnů mimořádné závodní nasazení.

Veloster N TCR dojel do cíle na 2. místě ve své třídě a na 45. místě v celkovém hodnocení. Hyundai i30 N TCR skončil na 3. místě ve své třídě a na 94. místě v celkovém hodnocení. Oba vozy předváděly na závodním okruhu Nürburgring excelentní výkony a ve třídě TCR zaujaly pozoruhodnou odolností a spolehlivostí.

Hyundai i30 Fastback N, nasazený ve třídě VT2 jako ukázka vývojových kompetencí společnosti Hyundai v této kategorii, obsadil v celkovém hodnocení 97. místo. Všechny závodní vozy Hyundai tak úspěšně dokončily mimořádně náročný 24hodinový závod. Společnost Hyundai Motor se může pochlubit vynikajícími výkony v příslušných třídách i odolností vozidel při ostrém závodním nasazení.

Vynikající výkony sportovních a závodních vozů společnosti Hyundai Motor v závodě 24 h Nürburgring potvrzují jejich výjimečné vlastnosti,“ řekl Thomas Schemera, výkonný viceprezident a vedoucí produktové divize a oddělení N ve společnosti Hyundai Motor Group. „V rámci značky N se snažíme tyto zážitky zprostředkovávat i řidičům v každodenním provozu a sdílet s nimi nadšení pro automobily.

Hyundai se poprvé zúčastnil závodu 24 h Nürburgring v roce 2016 s vývojovým prototypem Hyundai i30 2.0 Turbo, s nímž se umístil na 90. místě. Hyundai již v následujícím roce významně vylepšil své postavení mezi konkurencí a v roce 2017 obsadil s vozem Hyundai i30 N 50. místo. Loni dojely dva vozy i30 N TCR do cíle na 35. a 58. místě, a potvrdily tak pokračující zlepšování v kategorii vysokovýkonných vozů. Hyundai Motor svými vynikajícími výkony v roce 2019 konzistentně předváděl další vylepšení z hlediska jízdních výkonů a odolnosti i spolehlivosti vozidel. Získané zkušenosti budou využity v konstrukci sériově vyráběných osobních vozů společnosti Hyundai Motor.

Hyundai Motor kromě účasti v závodě 24 h Nürburgring předvedl vynikající výkony také v pátém podniku světového poháru cestovních vozů WTCR (FIA World Touring Car Cup), v němž závodní týmy BRC dosáhly jednoho vítězství a jednoho třetího místa.

Norbert Michelisz, jezdec týmu BRC Hyundai N Squadra Corse, v pátek dominoval prvnímu závodu na Nürburgringu, a vybojoval tak své první vítězství v sezoně. Augusto Farfus, jezdec týmu BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team, dojel do cíle druhého závodu v sobotu na třetím místě. Po pátém podniku WTCR jsou týmy BRC Hyundai N Squadra Corse a BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team na druhém, resp. čtvrtém místě v celkovém hodnocení týmů.

Hyundai Motor poskytl během atraktivního závodního víkendu exkluzivní zážitky N 300 pozvaným hostům značky N z celého světa. Hyundai v rámci akce „24 hodin zážitků Hyundai N“ s konceptem „N Homecoming“ oslavil návrat značky N ke kořenům jejího jména „N“, které symbolizuje Namyang, globální výzkumné a vývojové centrum Hyundai, a Nürburgring, sídlo evropského testovacího centra společnosti Hyundai Motor. Program akce zahrnoval kromě veškerého pohoštění také řidičskou akademii s různými modely Hyundai N, vyhlídkový let vrtulníkem, prohlídku zázemí a večeři ve stylu BBQ na oslavu závodních úspěchů.