Raben Group vybavuje své řidiče odolnými TOUGHBOOKY Panasonic

Základem provozu logistické společnosti je plynulý tok informací. Je proto důležité, aby firma využívala nejmodernější IT systémy a vybavení, které zaměstnancům usnadní komunikační proces. V Raben Group pro tento účel pro své řidiče zvolili kapesní TOUGHBOOK N1. Zařízení automaticky posílá informace zaznamenané během přepravy přímo do IT systému společnosti a v reálném čase synchronizuje všechna data.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 26. ČERVNA 2019 – Společnost Raben Group pro své řidiče zvolila odolný kapesní 4,7palcový TOUGHBOOK N1. Zařízení v sobě kombinuje funkce tabletu, telefonu a čtečky čárových kódů. V reálném čase shromažďuje velmi přesná data o stavu zásilky. Používají jej také řidiči, kterým usnadňuje navigaci, komunikaci s dispečerem přepravy i s oddělením zákaznických služeb.

Implementace v 11 zemích

Do konce března 2019 Raben Group implementoval na 65 pobočkách přibližně 5 500 mobilních zařízení, včetně 4 000 kusů TOUGHBOOK N1. Projekt se týkal celkem 11 zemí (Nizozemsko, Polsko, Německo, Rumunsko, Česká republika, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Maďarsko a Ukrajina). Ve výrobní fázi byla zařízení vybavena požadovaným softwarem s TLME (TISLOG Mobile Enterprise) a MDM (Mobile Device Management). Následně je společnost Raben propojila se svými systémy: TMS (Transport Management System – systém správy přepravy), T&T (Truck&Trace – sledování přepravy), mapa přepravy (PTV), navigace (PTV), aplikace pro správu vozidel (TISLOG). Dále s nástrojem, který počítá parametr ETA (xServer) a s archivem společnosti Raben Contman CD3. Zařízení jsou navíc přizpůsobena požadavkům regulačních orgánů v jednotlivých zemích. Například v Polsku disponují aplikací SENT GEO, která umožňuje online sledování zboží podléhajícího spotřební dani.

„S ohledem na rozsah projektu jsme se rozhodli zvolit řešení společnosti Panasonic. Nabízí servisní podporu nejen ve všech fázích implementace, ale i po jejím dokončení, stejně jako možnost přizpůsobit zařízení našim potřebám. TOUGHBOOKY N1 přinesly našim zaměstnancům i zákazníkům nevídané možnosti,“ říká Bartosz Kolasiński, projektový manažer ve společnosti Raben Group. 

Tok informací v reálném čase

Cílem implementace bylo zlepšit informační tok v každé fázi zakázky a poskytovat přesné aktuální údaje o jejím stavu a očekávané době dodání, včetně přístupu k dokumentům. Klíčovými vlastnostmi při výběru zařízení byla spolehlivost, bezdrátové připojení odkudkoliv, přenos dat a adekvátní výpočetní výkon.

Raben Group používá systém sledování zásilek založený na parametru ETA (Estimated Time of Arrival – předpokládaný čas příjezdu), který zpracovává informace o aktuální GPS lokaci řidiče poskytované zařízením. Standardní řešení tohoto typu jsou založena na analýze dat z minulosti. Systém Raben však pracuje s daty v reálném čase a s aktuálními informacemi, které získává dynamicky během provozu.

Navigace, čtečka čárových kódů a telefon v jednom

Zařízení umožňuje tvorbu elektronických dokumentů POD (doklad o doručení), čtečka čárových kódů zajišťuje efektivní skenování štítků během celého procesu nakládání a přepravy. Výsledkem je snazší zpracování papírové dokumentace a méně nutných telefonátů mezi dispečerem a řidiči. Zařízení rovněž ukládá zeměpisnou šířku a délku a mapuje trasu, po které se kamion pohybuje. Sleduje čas začátku a konce trasy, počet ujetých kilometrů, místa, kde řidič zastavil a každou provedenou operaci týkající se zásilky. Dispečeři pravidelně dostávají oznámení o možných zpožděních při dodání nebo převzetí zboží (Early Warning Mechanism – mechanismus včasného varování). TOUGHBOOK N1 navíc poskytuje statistické informace, jako je doba použití aplikace, stav baterie nebo počet provedených operací.

Snadná správa mobilních zařízení 

Ve společnosti Raben Group používá mobilní zařízení asi 5500 řidičů. Společnost plánuje implementovat celkově přes 6000 modelů, včetně 5000 kapesních TOUGHBOOKŮ Panasonic. Pro správu tak velkého počtu zařízení Raben používá systém MDM (Mobile Device Management) od společnosti TIS GmbH, který poskytuje možnost vzdálené správy. Zařízení mají pětiletou záruku, během které se provádí servis „door-to-door“ (převzetí na místě).

„Logistický průmysl je jedním z klíčových trhů společnosti Panasonic, proto nabízíme stále více ručních zařízení s vestavěnou čtečkou čárových kódů. TOUGHBOOK N1 je ideálním modelem pro projekty, jako je ten realizovaný ve společnosti Raben,“ říká Anna Mazur, manažerka pro klíčové zákazníky ve společnosti Panasonic Mobile Solutions Business Division – Europe.

Více informací o odolných noteboocích, tabletech a dalších zařízeních Panasonic TOUGHBOOK najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/reseni-z-oblasti-pocitacovych-produktu/ 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost slavila 100 let od svého založení, nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global