Panasonic představuje bezdrátový prezentační systém

Společnost Panasonic představuje nejnovější přírůstek do portfolia příslušenství své prémiové řady displejů SQ1. Tím je prezentační systém Plug and Play s volitelným bezdrátovým připojením, který ve firmách zvyšuje potenciál týmové spolupráce.

Bezdrátové funkce představují pro zaměstnance výraznou úsporu času. Umožní jim totiž snadno propojit jejich vlastní zařízení s kompatibilní obrazovkou displeje SQ1.

Pro spojení stačí jednoduše stisknout tlačítko na vysílači připojeném k počítači, čímž se bez nutnosti instalace softwaru nebo použití HDMI kabelu hned připojí také obrazovka. Díky funkci přepínače na vysílači mohou uživatelé prezentovat obsah i z dalších počítačů.

Technologie je přístupná široké skupině zaměstnanců a návštěvníků, kteří už nemusejí neustále přemisťovat kabely, ani se připojovat k firemní Wi-Fi síti. 

Vestavěná infrastruktura soupravy SB1 zajišťuje automatické připojení prostřednictvím tlačítka vysílače bez nutnosti zadávat jakákoliv hesla. Tím se významně zkracuje čas a nároky na užívatele. 

Tyto funkce také zjednodušují celý proces instalace. Přijímač se zapojuje do přídavného slotu v zadní části displeje. Jediný kabel vystačí pro audio i video signál a napájení připojeného přístroje. 

Hardwarové kódování zajišťuje vysoce kvalitní zobrazení, které umožňuje kompresi obrazu a jeho následnou dekompresi do rozlišení Full HD. Systém je kompatibilní se standardem 1EEE802.11ac, který poskytuje nejvyšší kvalitu pro přenos pohyblivého obrazu.

Díky kombinaci volitelných funkcí je prezentační systém CB1 ve spojení s displeji série SQ1 vhodný pro instalace hi-end zasedacích místnostech. Je také kompatibilní s přídavnými sloty Intel® SDM, které představuje jednoduché řešení pro prezentace.

„Dramaticky roste počet displejů integrovaných do zasedacích místností pro účely prezentací. Podniky neustále hledají co nejefektivnější a snadno dostupná řešení,“ říká Hartmut Kulessa, marketingový manažer pro Evropu, Panasonic Business. „Integrace bezdrátové funkce do našich displejů umožňuje zaměstnancům snadnou interakci s technologií. Mohou se tak více soustředit na vzájemnou spolupráci, aniž by museli řešit konektivitu.“ 

Řešení TY-SB01WP a TY-SB01WPB budou na trhu k dispozici od ledna 2020. 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU ezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. Panasonic nyní provozuje 591 dceřiných společností a 88 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,4 miliardy EUR za rok končící 31. března 2018. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global