Renishaw uvádí novou řadu diamantových doteků OPTiMUM

Renishaw, lídr v oboru strojírenských a vědeckých technologií, představil ve dnech od 7.-10. května svou novou řadu diamantových doteků OPTiMUMTM na veletrhu strojírenských technologií Control 2019 v německém Stuttgartu.

Řada diamantových doteků OPTiMUM byla vyvinuta speciálně pro využití v metrologických aplikacích, které vyžadují vysoce odolný dotek. Hlavní výhodou kuličky pokryté diamantem je to, že si zachovává svůj kulovitý tvar a netrpí ´ubýváním´ materiálu nebo předčasnému opotřebení během skenování abrazivních materiálů či měkkých slitin. To s sebou přináší řadu výhod, jako například zvýšenou životnost nebo snížení počtu rekalibrací a kontrolních prostojů. 

Naše diamantem pokryté doteky OPTiMUM, vyráběné na zakázku, mohou být vyrobeny s různými velikostmi závitů a materiály dříku. Velikost kuličky se může pohybovat od 1,5 mm až do 8 mm dle specifických požadavků aplikace. Tato řada reaguje na rostoucí potřebu vysoce rychlého skenování bez kompromisů. Kromě toho nabízí bezkonkurenční produkt na trhu, který je zároveň dostupný i cenově. 

Kevin Gani, generální ředitel divize Styli and Fixturing Products vysvětluje: “Volba doteku je klíčová při řešení většiny problémů. Ovlivňuje jak přístup k vlastnostem výrobku, tak dobu nezbytnou pro kontrolu a výkon. Společnost Renishaw vyrábí doteky pro metrologické aplikace již 40 let a nyní s hrdostí představuje novou řadu diamantových doteků OPTiMUM, která reaguje na zvyšující se potřeby našich zákazníků po celém světě.”

Nová řada doteků od firmy Renishaw je ucelená a vlastní tým designerů vyvinul unikátní řešení na míru klientským požadavkům.

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Vedoucí postavení má také v oblasti aditivní výroby (zde se zaměřuje na 3D tisk z kovových prášků a technologii vakuového lití). Renishaw je jediným britským výrobcem zařízení pro 3D tisk z kovu. Skupina Renishaw má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích, s více než 4000 zaměstnanci. Zhruba 2600 zaměstnanců pracuje ve Velké Británii, kde je soustředěna většina výzkumu, vývoje a výroby společnosti.