Panasonic vybavil výzkumnou expedici „Under The Pole III“ odolnými toughbooky

Společnost Panasonic, přední dodavatel odolných IT řešení pro evropský trh, vybavila výzkumnou expedici „Under The Pole III“ zařízeními TOUGHBOOK. Inovativní program, který vedou Ghislain Bardout a Emmanuelle Périé-Bardout, je součástí komplexního dokumentárního, vědeckého, vzdělávacího a průkopnického projektu. Jeho cílem je překonání technických i ekologických výzev.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 16. ČERVENCE 2019 – Od roku 2017 brázdí tým expedice „Under The Pole“ na palubě škuneru „Why“ polární moře od Arktidy až po Antarktidu. Jeho cílem je prozkoumat biologickou rozmanitost vrchní batypelagické zóny oceánu a posouvat hranice podvodního průzkumu. V průběhu let se tento tým rozrostl na 150 členů posádky a 180 partnerských společností a výzkumných institucí. Neustále se také snaží zdokonalovat a rozšiřovat své znalosti o technikách hloubkového a polárního potápění. 

Objevování neznámého

 Tým se nyní nachází v Polynésii, kde se účastní programu DeepHope. Ve spolupráci s centrem CRIOBE (Centre for Island Research and Environmental Observatory), s CNRS (French National Centre for Scientific Research) a s vědeckými laboratořemi z celého světa zkoumá korálové útesy ve vrchní batypelagické zóně oceánu. Program bere v potaz klíčové environmentální otázky a zároveň se zaměřuje na ochranu biodiverzity a vytváření chráněných oceánských oblastí. Podrobné výsledky, které jeho členové získají, by měly přispět k záchraně korálových útesů, které byly zpustošeny klimatickými změnami a lidskou činností.

„S ohledem na současnou ekologickou situaci musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom získali znalosti, díky nimž potom budeme schopni lépe chránit naše oceány a udržitelně spravovat jejich zdroje,“ říká Ghislain Bardout, zakladatel a ředitel projektu „Under The Pole“.

Vybavení testované na maximum

Společnost Panasonic podporuje expedice „Under The Pole“ již od roku 2010 a letos posádce i vědcům poskytla IT vybavení. Posádka potřebuje odolné počítače schopné pracovat nepřetržitě po celou dobu expedice, která bude trvat 17 měsíců. Je nutné, aby navigační software správně fungoval a zaznamenával všechna data shromážděná za celý den. Počítače tedy musí přečkat vše, co přinesou každodenní výpravy a život na palubě plavidla.

TOUGHBOOK CF-33 je multifunkční zařízení, které umožňuje expedici provádět vědecká topografická šetření a zajišťuje jí přístup ke klíčovým prvkům navigačních systémů. Jeho uživatelé se také mohou připojit k satelitnímu systému Iridium, odesílat a přijímat data, která jsou často životně důležitá pro bezpečnost týmu i úspěch celé expedice. Možnost pořizování fotografií a videa přispívá k naplnění vzdělávacího cíle, protože pomáhá zvyšovat informovanost studentů a veřejnosti o biologické rozmanitosti oceánů.

„TOUGHBOOK CF-33 je díky své kvalitě a odolnosti naprosto nezbytným nástrojem pro každodenní provoz projektu „Under The Pole“. Během výzkumných prací je vystaven skutečně extrémním podmínkám. Někdy se potapěči musí potýkat s teplotami nižšími než −1 °C pod vodou a −30 °C nad hladinou. TOUGHBOOK dokáže odolat extrémnímu teplu i zimě, stejně jako nárazům, oděrkám a vlhkosti. Pro naše expedice na severní pól i do Francouzské Polynésie jsme potřebovali výjimečně spolehlivý počítač,“ říkají Bastien Brionne a Erwan Marivint z „Under The Pole“.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.