Wi-Fi pokrytí pro veletrh Reshoper

Dočasné pokrytí hal i venkovních prostor výstavišť bezdrátovou sítí lze zajistit s pomocí mobilního Wi-Fi řešení

19. 7. 2019, Praha

Veletrh Reshoper, spojený s odbornou konferencí, je největší českou akcí věnovanou obchodování na internetu. Prezentuje nejnovější trendy ve světě e–commerce a provozovatelé e-shopů i zástupci dalších firem podnikajících na internetu sem přicházejí získávat inspiraci a navazovat nové kontakty s obchodními partnery. Zatím poslední ročník veletrhu Reshoper, který se tradičně koná na výstavišti v pražských Letňanech, navštívilo více než 3 000 lidí.

Pro pohodlí návštěvníků veletrhu, ale zejména pro potřeby vystavovatelů, kteří na veletrhu Reshoper prezentují svoje internetové služby a projekty, bylo nutné pokrýt areál výstaviště kvalitním signálem Wi-Fi sítě pro stabilní připojení k internetu. Tohoto úkolu se zhostila brněnská firma Compactive, tvůrce řešení MobileWi-Fi, určeného pro dočasné pokrývání sportovních akcí, veletrhů či hudebních festivalů a dalších událostí signálem Wi-Fi.

Řešení MobileWi-Fi využívá autonomní sloupy osazené různými technologiemi. Sloupy jsou napájeny z vlastních akumulátorů a kromě vysílačů Wi-Fi signálu mohou nést například i kamery monitorovacího systému či lampy úsporného LED osvětlení s čidly pohybu. Technologické vybavení sloupů MobileWi-Fi lze různě kombinovat a následně jej vzdáleně ovládat prostřednictvím počítače, smartphonu či tabletu.

Společnost Compactive vybavuje svoje MobileWi-Fi sloupy síťovými prvky značky Zyxel. Konkrétně jde o odolné přepínače, ze kterých jsou prostřednictvím PoE (Power over Ethernet) napájeny outdoorové přístupové body Zyxel WAC6553D-E nebo přístupové body Zyxel NWA5123-AC, umístěné ve voděodolných pouzdrech. 

Speciální outdoorové přístupové body Zyxel WAC6553D-E operují v pásmech 2,4 a 5 GHz se standardy 802.11a/b/g/n/ac. Jejich propustnost v pásmu 2,4 GHz je až 450 Mb/s, v pásmu 5 GHz pak dokonce 1 300 Mb/s. Tyto přístupové body nejsou standardně osazeny anténami, ty se volí podle konkrétního způsobu instalace a účelu nasazení. Celkem lze prostřednictvím standardních konektorů připojit až šest antén.

Alternativně používané kompaktní přístupové body Zyxel NWA5123-AC mají vysoký výkon i dosah a pro optimální pokrytí rozsáhlého prostoru bezdrátovou sítí používají technologii automatické optimalizace vyzařování signálu Wi-Fi podle fyzického rozmístění koncových zařízení a jejich počtu. 

Sloupy MobileWi-Fi se síťovými prvky Zyxel mohou bez dodatečného napájení pracovat několik dní a poskytují spolehlivé internetové připojení i v areálech, které nejsou vybaveny žádnou další infrastrukturou, případně mohou jako dočasné řešení rozšiřovat a posilovat stávající síťovou infrastrukturu. Technologické vybavení sloupů MobileWi-Fi lze upravovat a rozšiřovat podle potřeby konkrétního nasazení a využívat je i formou pronájmu.

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel Communications připojuje lidi k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace a zákazníka. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní. 

3 500 partnerů v ČR a SR

100 milionů zařízení propojujících svět

700 000 organizací, které fungují chytřeji díky produktům Zyxel

Působnost na 150 trzích celého světa

Zyxel, Your Networking Ally.