TCL představuje dvě nové produktové řady televizí EP64 a EP66

Produktové řady TCL EP64 a EP66 spojují v atraktivním designu přednosti rozlišení 4K HDR, Android 9.0 a Dolby Audio. Obě řady televizí využívají také novou platformu umělé inteligence TCL AI-IN, centrum pro spolupráci připojených chytrých zařízení

[22. července 2019] TCL, globální televizní značka číslo dvě a jeden z předních světových výrobců spotřební elektroniky, dnes uvedla na český trh dvě nové produktové řady televizí, které nabízejí vysokou kvalitu obrazu, pokročilé funkce a elegantní design. Současně byla představena i nová platforma umělé inteligence pro chytrá řešení TCL AI-IN.

Produktová řada televizí TCL s označením EP66 kombinuje ultra tenký kovový design s kvalitou obrazu 4K HDR a plnou řadou funkcí, které na platformě Smart TV nabízí operační systém Android TV ve spojení s integrovanou službou Google Assistant. Díky hlazené povrchové úpravě, ostře řezaným hranám a kovovému tělu poskytují televize TCL řady EP66 kompletní prostor pro vysokou kvalitu obrazu a současně se televize stává nedílnou a harmonickou součástí interiéru. Rozlišení Ultra HD (3840 × 2160) je čtyřikrát větší než Full HD a poskytuje 8 milionů pixelů perfektního a ostrého obrazu.

Funkce SMART HDR dokáže upgradovat digitální záznam SDR (Standard Dynamic Range) na HDR kvalitu a umožňuje uživatelům vychutnat si digitální obsah v nejvyšší možné kvalitě zobrazení. SMART HDR také dynamicky vylepšuje nativní digitální obsah v HDR. Díky AI a identifikaci scén v HDR, SMART HDR vylepší zobrazení tmavých i jasných scén a výsledkem je bohatší obraz více podobný realitě.

Platforma Android TV umožňuje uživatelům na televizi rychle a jednoduše zobrazovat fotografie, přehrávat video, hudební soubory a další digitální obsah z jejich oblíbených zařízení. Android TV spolupracuje s většinou produktů oblíbených značek včetně iPhone®, iPad®, chytrých telefonů a tabletů s Androidem a notebooky Mac®, Windows® nebo Chromebook.

Cena a dostupnost

Produktová řada TCL EP66 je lokalizovaná pro český trh a mimo jiné podporuje formát vysílání DVB-T2. Na výběr jsou uhlopříčky 43, 50, 55, 60, 65a 75. Televize z řady TCL EP66 jsou k dostání v síti internetových prodejen a ve většině kamenných prodejen hlavních prodejců spotřební elektroniky.

Ceny včetně DPH již od 9 990 CZK pro uhlopříčku 43(43EP660) až po 35 990 CZK pro uhlopříčku 75 (75EP660)

www

https://www.tcl.eu/en/products/hdr-ep66-43ep660

video

https://youtu.be/nz2sann3QNM

Druhá z novinek, produktová řada EP64, drží originální styl značky TCL, má štíhlý a elegantní design, rozlišení 4K HDR a používá systém Android TV s vestavěnou službou Google Assistant. 

EP64 nabízí kvalitu obrazu s 8 miliony pixelů, v rozlišení 4K Ultra HD (3840 × 2160). Společně s funkcí SMART HDR pak dokáže posunout kvalitu SDR (Standard Dynamic Range) na úroveň rozlišení HDR. 

Systém Dolby Audio uživatelům umocňuje zážitek při sledování filmů, televizních programů, online videa nebo záznamů koncertů. Díky dynamice zvuku v systému Dolby Audio je přenášený zvuk vysoce kvalitní a prostorový. Uživatel získá maximální požitek při přehrávání a sledování svých oblíbených digitálních souborů a pořadů.

Cena a dostupnost

Produktová řada TCL EP64 je lokalizovaná pro český trh a mimo jiné podporuje formát DVB-T2. Na výběr jsou dvě barevné varianty (bílá a černá) a uhlopříčky 43„, 50„, 55a 65. Televize z řady TCL EP64 jsou k dostání v síti internetových prodejen a ve většině kamenných prodejen hlavních prodejců spotřební elektroniky.

Ceny začínají na 8 626 CZK pro uhlopříčku 43″ (43EP640) a končí na 17 985 CZK pro uhlopříčku 65″ (65EP640).

www

https://www.tcl.eu/en/products/hdr-ep64-43ep640

video

https://youtu.be/mKk4G4_wYSA

EP66 a EP64 využívají Android 9.0

Platforma Android TV využívá integrované služby Google Home a Google Assistant. Uživatelé tak mají přístup k informacím o nových filmech, mohou zkontrolovat výsledky, či přizpůsobit podsvícení. Vše, aniž by museli přerušit sledování televize. Android TV umožňuje přenášet digitální obsah UHD přímo na televizi a vychutnat si nativní aplikace 4K HDR na velkém monitoru. Inovativní funkce, jako jsou PIP (obraz v obraze), snadné přepínání mezi úkoly, účty pro více uživatelů a další nastavení zajistí, že oblíbený digitální obsah bude pro všechny členy domácnosti vždy na prvním místě. EP66 a EP64 umožňují spolupráci se službou Alexa a podporují mimo jiné Netflix a YouTube v rozlišení 4K HDR. 

TCL AI-IN

Nová platforma umělé inteligence TCL AI-IN umožňuje vytvářet inteligentní ekosystém, který uživatelům zajistí snadnou práci s propojenými zařízeními a personalizovaný zážitek. Televize s TCL AI-IN umožňují ovládání hlasem a vyvářejí centrum chytré domácnosti. TCL AI-IN je kompatibilní se službami Google Assistant a Amazon Alexa.

Specifikace TCL EP64

Úhlopříčka: 43″, 50″, 55″a 65″.

Rozlišení: 3840 × 2160 pixely 

Technologie: LCD 

Dynamický rozsah: HDR 

Smart TV/Android TV 

Index zpracování obrazu: 1200 CMR

Technologie zpracování obrazu: Picture Performance Index 

Multimediální funkce

Síťové funkce: Bluetooth /DLNA/Wi-Fi 

Počet HDMI konektorů: 3 

Počet USB konektorů: 2 

Ostatní porty: Common Interface Plus (CI+), DVI, LAN 

Optický digitální výstup 

Typ tuneru: DVB-T2, DVB-T, DVB-S2, DVB-C

Třída energetické účinnosti: A+ 

Typická spotřeba v zapnutém stavu 71 W 

Spotřeba v režimu Stand-by: 0,24 W 

Specifikace TCL EP66

Úhlopříčka: 43, 50, 55, 60, 65a 75

Maximální rozlišení: 4K Ultra HD

Podsvícení: Direct LED

Index zpracování obrazu: 1 200 CMR

Dynamický rozsah: HDR

Typ: Smart TV, Android TV

Technologie: LCD LED

Operační systém: Android TV

Multimediální funkce: WiFi, DLNA, HbbTV, Webový prohlížeč, Přehrávání z USB, Bluetooth, Herní režim, Ovládání hlasem, Google asistent

Aplikace: NETFLIX, YouTube

Typ tuneru: DVB-T2 HEVC, DVB-T, DVB-S2, DVB-C

Barva: Černá

Vstupy/výstupy

Grafické vstupy: HDMI 2.0, Kompozitní, USB, 

HDMI  3 ×

Ostatní vstupy/výstupy: Sluchátkový výstup, Digitální optický/Digitální audio výstup, LAN, CI / CI+ slot

USB  2 ×

Třída energetické účinnosti: A+

Typická spotřeba v zapnutém stavu: 85 W

Spotřeba v režimu Stand-by: 0,21 W

###

O společnosti TCL Electronics 

TCL Electronics Holdings Limited (HKSE: 01070) s centrálou v Číně je jedním z nejvýznamnějších hráčů na globálním TV trhu. Orientuje se na vývoj a výzkum, výrobu a distribuci spotřební elektroniky. Obchodní model klade důraz na spojení Zákazník-Nový produkt a podporuje spojení „Chytré aplikace + Internet“ a spojení „Produkt + Služba“. TCL vytváří propracovaný ekosystém na platformě Smart TV, který nabízí uživatelům jedinečné zážitky při práci s chytrými zařízeními a souvisejícími službami. Podle poslední zprávy společnosti Sigmaintell se TCL Electronics posunula ze třetího na místo druhé na globálním trhu televizí a dosáhla tržního podílu 11,6 % (dle údajů za rok 2018).

Více informací na http://electronics.tcl.com

Pozn:

Vlastnosti, dostupnost a specifikace produktů TCL se mohou v jednotlivých částech světa lišit.

V případě některých modelů televizí může být vyžadováno další zařízení (například pro bezdrátové hands-free ovládání hlasem).

Amazon, Alexa jsou ochranné známky společnosti Amazon.com Inc. nebo jejích dceřiných firem.

Dolby a symbol dvojitého D jsou registrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories. 

Dolby Vision je ochranná známka společnosti Dolby Laboratories.

Google Assistant nemusí být dostupný ve všech zemích a ve všech jazycích. Služba Google Assistant vyžaduje připojení k Internetu. Přenos dat může být zpoplatněn. Dostupnost a parametry jednotlivých specifikací a služeb mohou být omezeny nebo nedostupné v některých zemích.

Uvedené informace a specifikace jsou platné ke dni vydání zprávy. TCL si vyhrazuje právo upravovat specifikace bez předchozího upozornění.