HP rozšiřuje možnosti práce s grafickým workflow s novými výkonnými funkcemi pro pracovní stanice Z6

V duchu neustálých inovací v rámci portfolia pracovních stanic společnost HP nově nabízí konfigurovatelné funkce pro pracovní stanice Z6 G4 s procesory Intel® Xeon® W. Jsou ideální pro náročné kreativní úlohy jako je 3D animace a renderování, nebo jakékoli workflow, které vyžadují vyšší počet jader, ale ne nutně dvouprocesorový systém s jeho vyšší cenou.

Technologie, které umí zrychlit kreativní proces – za rozumnou cenu – jsou výzvou dnešní doby. Grafičtí specialisté se nyní mohou spolehnout na pomoc až 364 GB paměti v nových jednosocketových procesorech řady Xeon® W-3000 a využít tak vyšší kapacitu HP Z6 ve srovnání se Z4. Z6 je také vysoce rozšiřitelný systémem se šesti PCIe sloty, a je tedy připraven zvládat i budoucí vyšší worflow. Díky masivní rozšiřitelnosti pracovních stanic řady Z mohou dnes grafici zpracovávat další generaci workflow – až za hranice 8K – a nemusí se starat o systémová omezení. Všechny pracovní stanice řady Z se navíc prodávají se tříletou zárukou, špičkovými softwarovými certifikacemi a spolehlivostí díky HP Sure Start se samoléčícím systémem BIOS.

Kromě inovací řady Z6 nabízí portfolio pracovních stanic Z systémy v různých cenových relacích a pro různé typy projektů:

  • Pracovní stanice Z8 G4 je určena pro zpracování těch nejnáročnějších workflow jako jsou vizuální efekty a postprodukce obsahu s vysokým rozlišením (včetně 8K a vyšších standardů). Špičkové možnosti napájení 1450 W (100 V) nebo 1700 W (200 V) umožňují Z8 maximálně využít výkon nastavených konfigurací, včetně dvou rozšiřitelných procesorů Xeon®, až čtyř grafických karet a až 68 TB úložné kapacity. Z8 má také sedm PCIe slotů a podporuje až osm disků Z Turbo, které nabízejí největší rozšiřitelnost v sestavě pracovních stanic Z.
  • Z4 G4, nejprodávanější výkonná pracovní stanice od HP s podporou až dvou grafik GPU NVIDIA Quadro RTX 8000, které umožňují dekódování a debayering 8K Redcode RAW pro přehrávání v reálném čase, editaci a třídění barev bez nutnosti nákupu dalšího hardwaru pro dekódování videa. Díky podpoře dvou plnohodnotných grafických karet, pěti PCIe slotům a až 256 GB systémové paměti pro rychlou odezvu aplikací při práci s velkými soubory je pracovní stanice Z4 skvělým řešením pro střihače videa.

HP Z4, HP Z6 a HP Z8 jsou již v prodeji. Cena HP Z4 G4 začíná na 30 900 Kč, cena HP Z6 G4 začíná na 38 900 Kč a cena HP Z8 G4 začíná na 53 900 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Tvůrcům, kteří potřebují také barevně přesný monitor, který splňuje ty nejvyšší standardy, HP nabízí svůj HP DreamColor Z31x Studio Display, nejvyspělejší monitor na světě pro práci, která závisí na přesnosti barev. Monitor disponuje 4K kinematickým rozlišením, vždy přesnými barvami, uživatelskou kalibrací a řadou nástrojů pro práci s workflow, které vám poskytnou výkonný a konzistentní výkon. Monitor Z31x nabízí nyní, za vysoce konkurenční cenu 56 900 Kč bez DPH, unikátní funkce jako je integrovaná dálková správa, automatická nebo plánovaná kalibrace a integrovaný přepínač KVM. Grafičtí specialisté v oblasti médií a zábavy také ocení vestavěné markery a masky, úroveň videa, obraz v obraze a uživatelské předvolby.

Označeno tagem