Kingston Technology patří mezi 10 největších světových odběratelů polovodičových čipů

Praha, Česká republika – 29. července 2019 – Kingston Technology Europe Co LLP, světový lídr v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, patří podle zjištění analytické firmy Gartner mezi 10 největších světových odběratelů polovodičových čipů. Gartner sledoval rozdělení trhu z hlediska celkových výdajů za čipy v mnoha kategoriích, včetně PC, datových center, chytrých telefonů, IoT (internetu věcí) a dalších aplikací. Kingston byl podle tohoto průzkumu zařazen na 8. místo s odhadovanými nákupy čipů v roce 2018 ve výši 7,84 miliardy amerických dolarů. 

Kingston tak postoupil do první desítky poprvé od roku 2007, kdy Gartner zahájil svůj průzkum celkového oslovitelného trhu (TAM). K tomuto vzestupu přispěl i fakt, že Kingston je špičkovým výrobcem pamětí pro mnoho OEM a OMD výrobců, kteří vyrábějí chytrá zařízení, a Kingston v těchto segmentech trhu dlouhodobě nabízí vysokou přidanou hodnotu a kvalitu služeb. Kingston vyrobil v roce 2108 paměťové produkty ve všech kategoriích, včetně DRAM, SSD a vestavěných řešení, s celkovou kapacitou přes 14 bilionů gigabytů, což je ohromující číslo, které posiluje jeho pozici a význam v tomto odvětví.

Gartner uvedl, že výdaje za čipy ovlivňoval posledních letech hlavně růst spotřeby počítačů a chytrých telefonů. Přední OEM výrobci v těchto oblastech získali větší podíl na trhu a v důsledku toho zvýšili svoje nákupy čipů. Gartner dále předpovídá, že budoucí poptávku podnítí další rostoucí trhy, například nové obchodní příležitosti v Číně se zaměřením na cloudové servery a koncová zařízení internetu věcí (IoT), které se objeví počínaje rokem 2022. Díky svojí kupní síle, celosvětovým partnerstvím a výrobním závodům v Číně a v asijsko-tichomořském regionu je Kingston připraven těchto možností růstu plně využít.

„Základem úspěchu společnosti Kingston jsou i nadále paměti pro servery a počítačové systémy, naše síla však v posledních 15 letech spočívala v diverzifikaci produktového portfolia s cílem reagovat na změny v průmyslu a přizpůsobit se neustále se vyvíjejícím potřebám trhu,“ říká Robert Allen, evropský ředitel marketingových a technických služeb. „Jsme jedním z předních výrobců SSD disků a dodáváme již téměř deset let vestavěná paměťová řešení pro různé průmyslové aplikace, včetně lékařských přístrojů, diagnostických zařízení a zábavních systémů letadel. Paměťová řešení Kingston lze najít také v mnoha spotřebních produktech, jako jsou fitness náramky, chytré hodinky, robotické vysavače a videozvonky.“

Následující tabulka od firmy Gartner ukazuje výdaje za čipy u předních 10 OEM výrobců.

Kingston již více než 30 let vytváří inovativní paměťové produkty a úložiště dat. V současné době je dodává do 125 zemí a zaměstnává po celém světě více než 3 500 lidí. Vyvíjí řešení pro servery, stolní počítače, IoT zařízení a další produkty k zvýšení produktivity a celkového výkonu systémů. Tato technologická řešení uspokojují každodenní potřeby lidí a podporují je ve všech oborech pracovních činností i v soukromém životě. 

Více informací najdete na www.kingston.com.

Informace o společnosti Kingston můžete najít na: 

YouTube: http://www.youtube.com/kingstontechmemory

Facebook: http://www.facebook.com/kingstontechnologyeurope

Twitter: https://twitter.com/KingstonTech

Instagram: https://www.instagram.com/kingstontechnology

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/kingston

Kingston Technology Europe Co LLP.  

Kingston Digital Europe Co LLP je dceřinou společností Kingston Technology Company, Inc., největšího světového nezávislého výrobce paměťových produktů. Kingston vyvíjí, vyrábí a dodává paměťové produkty pro stolní počítače, notebooky, servery nebo tiskárny a také flash paměti pro počítače, digitální kamery/fotoaparáty nebo mobilní zařízení. V rámci svojí globální sítě dceřiných firem a poboček má Kingston výrobní zařízení v Kalifornii, na Taiwanu a v Číně a obchodní zástupce ve Spojených státech, v Kanadě, v Evropě, v Rusku, v Turecku, na Ukrajině, v Austrálii, v Indii, na Taiwanu, v Číně a v Latinské Americe. Pro získání dalších informací volejte +44 (0)1932 738888 nebo navštivte  www.kingston.com.