Canon posouvá dále bezpečnost multifunkcí imageRUNNER ADVANCE, i díky spolupráci s McAfee

LONDÝN, 30. července 2019 – V dnešním digitálním světě je bezpečnost vším. Proto se společnost Canon spojila s odborníky na kybernetickou bezpečnost – společností McAfee. Společně pracují na dalším posilování ochrany kancelářských zařízení Canon prostřednictvím IT inovací. Se softwarem McAfee Embedded Control chránícím před malwarem a jinými útoky se uživatelé multifunkcí Canon mohou bez obav věnovat hledání nových zdrojů příjmů s jistotou, že mají informace společnosti i jejích obchodních partnerů zabezpečené.

Bezpečnost v každé chvíli

Canon chce dát svým zákazníkům jistotu, že mohou zcela důvěřovat bezpečnosti nabízených kancelářských zařízení. Díky partnerství se společností McAfee nabízí sílu kombinované odbornosti a rozptyluje obavy z online hrozeb. Multifunkční kancelářská zařízení imageRUNNER ADVANCE jsou navrhována již včetně integrovaného zabezpečení. S tím, jak se malware rychle vyvíjí, potřebují lidé i firmy ochranu, která zvládne držet krok s vývojem. 

McAfee Embedded Control Software se neustále aktualizuje podle toho, jak se mění kybernetické hrozby. Chrání tak firmy i proti dosud neznámému ohrožení. Řešení obsahuje také průběžně aktualizovaný seznam bezpečných autorizovaných aplikací, takže dokáže chránit i před novými bezpečnostními riziky, nechtěným narušením bezpečnosti a útoky hackerů. 

Takanobu Nakamasu, executive viceprezident Document Solutions společnosti Canon Europe, říká: „Stále více našich stávajících i potenciálních zákazníků vyjadřuje obavy ohledně zabezpečení kancelářských zařízení. Uzavřeli jsme proto partnerství se společností McAfee, abychom mohli z obav udělali příležitost. Zkombinovali jsme náš hardware a software s vnitřní bezpečností softwaru McAfee Embedded Control, abychom dokázali nabídnout nejlepší zabezpečení a čerstvé  inovace v jediném optimalizovaném řešení. Teď můžeme s jistotou oslovovat i náročné zákazníky a využívat rozvojových příležitostí díky nabídce upgradu stávajícím zákazníkům.“

Chytřejší investice pro byznys

Firmy očekávají, že jim jejich investice do kancelářských zařízení přinese maximální hodnotu. S vylepšeními firmwaru Canon to je nejen možné, ale také inteligentní a jednoduché. Zákazníci budou mít přístup k čerstvým inovacím, a to bez nutnosti pořizovat si každý půlrok nový hardware. Každá aktualizace prodlužuje životnost zařízení díky nahrazení zastarávajících funkcí. Kybernetické hrozby nikdy nespí, a proto si odpočinek v oblasti technologického vybavení kanceláře nemůže dovolit ani úspěšná firma. Canon kvůli tomu hodlá neustále posouvat laťku v oblasti inovací zabezpečení, aby se její zákazníci mohli soustředit výhradně na další růst svého podnikání. 

„Naše strategie aktualizace firmwaru dvakrát do roka dává firmám větší příležitost rozšiřovat nabídku jejich produktů a služeb, zatímco jako zákazníci Canon získávají požadovaná spolehlivá a praktická řešení bez nutnosti investic do nových technologií,“ vysvětluje Nakamasu.

Konzistentnost a kontrola s každou aktualizací

Canon ale usiluje také o zjednodušení ochrany svých zákazníků. Software McAfee Embedded Control dodává standardně s verzí firmware Platformy 3.9 a s vlastní platformou Unified Firmware. Usnadňuje instalaci na libovolné zařízení v tiskovém prostředí, takže zákazníci získávají stejnou kvalitu, zabezpečení a uživatelské rozhraní pro každé zařízení. 

„Počet připojených zařízení ve firmách stále roste, a spolu s tím bohužel i rizika pronikání malwaru a dalších kybernetických útoků,“ uvádí Brent Smith, ředitel OEM Sales ze společnosti McAfee. „McAfee Embedded Control zajišťuje integritu systémů tím, že umožňuje pouze autorizovaný přístup k zařízením a blokuje nepovolené spustitelné soubory. V prostředí moderních hrozeb považujeme partnerství se společností Canon za výhru, díky které získají společnosti nezbytnou jistotu, že jejich citlivá podniková data zůstanou chráněna i v kancelářských dokumentech, které se mění v rámci workflow.“

  O společnosti Canon Europe

Canon Europe je zastoupení japonské společnosti Canon Inc., globálního poskytovatele technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává 18 tisíc lidí. Na celkových celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. 

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Canon obohacuje životy běžných lidí i firem prostřednictvím inovací v mnoha segmentech – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. 

Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon minimalizovali množství produkovaného odpadu. 

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.