Deutsche Post DHL Group a Rakouská pošta rozvíjejí spolupráci na trzích balíkové přepravy Slovenska a České republiky

 

  • In Time s.r.o. bude partnerem pro doručování balíků Deutsche Post DHL Group na Slovensku
  • PPL CZ s.r.o. bude partnerem pro doručování zásilek Rakouské pošty (Austrian Post) v České republice

 

Bonn / Bratislava / Praha, 30. července 2019: Deutsche Post DHL Group, přední světový poskytovatel poštovních a logistických služeb, posiluje spolupráci s Rakouskou poštou na Slovensku a v České republice. S cílem dosažení profitabilního růstu v prosperujícím přeshraničním e-commerce obchodě budou společnosti spolupracovat v oblasti doručování balíků na Slovensku a v České republice.

Na základě této dohody bude In Time s.r.o., dceřiná společnost Rakouské pošty, doručovat balíky zasílané zákazníky DHL na Slovensko, zatímco PPL CZ s.r.o., česká dceřiná společnost Deutsche Post DHL Group, bude doručovat zásilky zákazníků Rakouské pošty zasílaných do České republiky. Očekává se, že spolupráce začne v září 2019.

„Po spuštění spolupráce s Rakouskou poštou v Rakousku se obě strany rozhodly využívat vzájemně své doručovací sítě i na Slovensku a v České republice. S růstem e-commerce byznysu a počtem přepravovaných balíků se klade čím dál tím větší důraz na vysokou kvalitu doručení a co největší spokojenost zákazníka. Touto spoluprací položíme správný základ pro jejich dosažení,“ uvádí Petr Horák, generální ředitel PPL CZ & DHL Parcel Slovensko.

Zákazníci budou profitovat z kvalitních služeb doručení balíků, včetně krátkých dodacích lhůt. Spolupráce umožní oběma stranám vytvářet další prostor pro nárůst zisku a využít potenciál rostoucího přeshraničního e-commerce obchodu.

Tato dohoda nemá žádný vliv na působení a aktivity divizí DHL Express, DHL Global Forwarding, Freight a DHL Supply Chain na Slovensku a v České republice.

„Těšíme se na rozšíření našeho strategického partnerství s DHL. Jsme přesvědčeni, že díky naší kvalitě doručení dokážeme uspokojit potřeby zákazníků DHL na Slovensku. Taktéž jsme rádi, že jsme v České republice našli profesionálního partnera pro náš rostoucí přeshraniční e-commerce obchod,“ dodává Carsten Wallmann, Senior Vice President Turkey and Central, Eastern Europe Parcel, Austrian Post.

Deutsche Post DHL Group je přední světovou poštovní a logistickou společností, která spojuje lidi a trhy, a umožňuje globální obchod. DPDHL Group se snaží být první volbou pro zákazníky, zaměstnance a investory po celém světě. Skupina se prostřednictvím společensky odpovědného podnikání zavázala měnit životy lidí k lepšímu na celém světě a mít pozitivní vliv na životní prostředí. Do roku 2050 si Deutsche Post DHL Group stanovila dosáhnout logistiky s nulovými emisemi.

Deutsche Post DHL Group je domovem dvou silných značek. Deutsche Post představuje předního poskytovatele poštovních služeb v Evropě. DHL pak nabízí komplexní škálu mezinárodních expresních služeb, nákladní dopravy, řízení dodavatelských řetězců, jakož i poskytování logistických řešení pro oblast e-commerce. Deutsche Post DHL Group zaměstnává přibližně 550 000 lidí ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě. Skupina zaznamenala v roce 2018 tržby ve výši více než 61 miliard EUR.

Die Post für Deutschland. The logistics company for the world.

Rakouská pošta je nejvýznamnějším poskytovatelem logistických a poštovních služeb v Rakousku s přibližně 20 500 zaměstnanci a ročními tržbami ve výši 1,9 mld. EUR. Hlavní činností společnosti je přeprava a doručování dopisů, tiskových médií, balíků, stejně tak jako různých logistických služeb. Společně se svými dceřinými společnostmi působí Rakouská pošta v segmentech Mail & Branch Network a Parcel & Logistics v Rakousku, Německu, jihovýchodní a východní Evropě.