Na trh míří P smart Z: první smartphone od Huawei s pop-up kamerou

Na českém trhu je nyní k dostání první smartphone od Huawei bez výřezu či průstřelu v displeji. Nový model Huawei P smart Z se totiž pyšní přední 16Mpx selfie kamerou, která stylově vyjíždí z těla telefonu a nezabírá tak žádné místo na obrazovce. Kromě toho se novinka může pochlubit výkonným procesorem Kirin 710F, velkou kapacitou baterie a originálním třpytivým tělem.

Dostatek výkonu a celodenní výdrž

Stylový P smart Z kombinuje pokročilé technologie s dostupnou cenou. Přístroj je poháněn vysoce výkonným a vylepšeným 12nm osmijádrovým procesorem Kirin 710F (4x Cortex A73 2.2 GHz + 4x Cortex A53 1.7 GHz). Oproti předchozí generaci je nový čipset o 30 % rychlejší, a přesto úspornější. V kombinaci s vestavěnou baterií o kapacitě 4000 mAh s funkcí chytré spotřeby podává smartphone špičkový výkon po celý den.

Novinka běží na operačním systému EMUI 9.0 s jednoduchým interaktivním designem a nabízí řadu inteligentních funkcí pro maximální pohodlí. 

Displej bez hranic

Smartphone se může pochlubit také výjimečným Ultra FullView displejem o velikosti 6,59“ bez výřezu. Téměř bezrámečková obrazovka s rozlišením 2340 x 1080 Full HD a moderním poměrem stran 19,5:9 pak zabírá ohromných 91 % plochy celého smartphonu. Užijte si sledování videí, čtení e-books a hraní her bez hranic.

Model P smart Z je také vybaven pokročilým komfortním režimem pro redukci škodlivého modrého světla. Ten zabrání nadměrnému namáhání očí a předchází jejich únavě. Tato funkce prošla náročným testováním a je certifikována společností TÜV Rheinland.

Revoluční pop-up kamera

Nejvýraznějším prvkem této novinky je automatický pop-up fotoaparát, který se jako periskop vysune ve chvíli, kdy přepnete na režim selfie kamery. Tento revoluční design řeší problematiku umístění přední kamery do výřezů či průstřelů displeje. 

Vysunutí kamery zabere pouhou sekundu abyste stihli zachytit i tu nejspontánnější momentku. Pop-up fotoaparát prošel náročným testováním. Výsledky potvrzují, že čočka bez problémů zvládá více než 100 000 opakovaných vysunutí. 

Umělá inteligence nepatří jen vlajkovým lodím

Hlavní kamera s umělou inteligencí (AI) se skládá z duálního fotoaparátu 16 Mpx + 2 Mpx. Primární čočka navíc obsahuje také 6P sklo, díky kterému smartphone zachytí ještě více světla a zvyšuje čistotu obrazu. 

Přední 16Mpx fotoaparát je poháněn umělou inteligencí a rozpozná 8 různých scénářů, podle kterých sám chytře nastaví míru vylepšení. Stylová novinka nabízí také 3D vylepšení selfies, které se postará o úpravu světelných efektů na profesionální úrovni.

Cena a dostupnost

Huawei P smart Z je na českém trhu dostupný hned ve třech barevných provedeních – elegantní Midnight Black, majestátní Sapphire Blue a také v originální zelené variantě Emerald Green. 

Paměťová výbava nového smartphonu je 4+64 GB, kterou lze rozšířit pomocí paměťové karty MicroSD až do výše 512 GB. Doporučená maloobchodní cena modelu P smart Z je 6 999,- Kč.

– – –

Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group
Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a využívá je třetina světové populace. V roce 2018 se společnost umístila na 2. místě v dodávkách chytrých mobilních telefonů. Patnáct R&D (výzkumných a vývojových) center bylo založeno v USA, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Huawei Consumer BG je jednou ze tří business divizí společnosti a soustřeďuje se na smartphony, PC a tablety, wearables a cloudové služby apod. Globální síť Huawei je postavena na 20 letech bohatých zkušeností v telekomunikačním průmyslu a jejím cílem je přinášet nejnovější technologie spotřebitelům na celém světě.