Zyxel získal certifikaci Microsoft Azure pro své vysoce výkonné VPN firewally ZyWALL

Certifikace síťových bezpečnostních zařízení Zyxel od přední cloudové platformy otevírá cestu k posílení a rozšíření hybridní cloudové infrastruktury malých a středně velkých společností.

31. 7. 2019, Praha — Společnost Zyxel oznámila, že její bezpečnostní firewally ZyWALL obdržely certifikaci od oblíbené cloudové služby Microsoft Azure. Tato certifikace společnosti Zyxel usnadní poskytování bezkonkurenčně flexibilních, škálovatelných a praktických řešení pro malé a středně velké společnosti, které provozují hybridní sítě kombinující lokální a cloudovou infrastrukturu.

Veškerá zařízení, která se ucházejí o certifikaci Azure, jsou podrobena řadě náročných testů. Všechny firewally ZyWALL si z těchto testů odnesly nejen vynikající výsledky, ale také pochvalu od členů certifikačního týmu Azure. „Všechny provedené testy dopadly skvěle a připojení vytvořená pomocí firewallu ZyWALL ATP200 vykazovala stabilitu po dobu několika dnů,“ uvádí Mario Afiri, vedoucí technického týmu Microsoft Azure Networking. „Další předností tohoto vysoce inovativního produktu je jeho velmi snadné a rychlé nastavení.“ 

Vzhledem k tomu, že společnosti se při poskytování klíčových služeb stále více spoléhají na cloudové platformy, jako je např. Azure, je maximálně důležitá správná volba VPN, tj. portálu, přes který se uživatelé bezpečně připojují do cloudu. Rodina ZyWALL, kterou tvoří řady USG, ATP a VPN, obsahuje širokou paletu produktů pro všech typy sítí. Každé zařízení představuje komplexní řešení, takže společnosti mohou cloudové služby využívat rychle a bez zbytečných nákladů, aniž si musí dělat starosti s pořízením dodatečného hardwaru. Nad ostatními produkty s certifikací Azure firewally ZyWALL vynikají zejména podporou protokolu BGP (Border Gateway Patrol) i rozhraní VTI (Virtual Tunnel Interface). Obě tyto přednosti zajišťují doposud nevídanou flexibilitu a škálovatelnost, což jsou faktory důležité pro malé a středně velké společnosti, které chtějí mít náskok před konkurencí.

„Pokud nechtějí přijít o konkurenceschopnost a o největší šanci na dlouhodobý úspěch, musí dnes být společnosti všestranné,“ poznamenává Martin Bratičák, Regional Director CEE. „To je jeden z hlavních důvodů, proč si flexibilní cloudová řešení, jako například Microsoft Azure, získala v posledních letech takovou oblibu. Již od jejich uvedení na trh jsme přesvědčeni, že produkty rodiny ZyWALL jsou tím nejlepším řešením pro využití předností cloudu, a jsme hluboce poctěni, že náš názor potvrzuje i certifikace Azure.“

Integrace do Microsoft Azure prostřednictvím BGP a VTI je nyní možná u následujících bezpečnostních firewallů ZyWALL s firmwarem ZLD v4.32 nebo vyšším: 

ZyWALL USG ZyWALL VPN ZyWALL ATP
USG40(W)/60(W) VPN50/100/300 ATP200/500/800
USG110/210/310
USG1100/1900
USG20(W)-VPN
USG2200-VPN
ZyWALL 110/310/1100

Instrukce k nastavení a konfiguraci služby Azure získáte v příslušném uživatelském fóru společnosti Zyxel.

BGP: https://businessforum.zyxel.com/discussion/2650/

VTI: https://businessforum.zyxel.com/discussion/2648/

Bližší informace o bezpečnostních firewallech ZyWALL najdete na jejich produktových stránkách:

https://www.zyxel.com/products_services/smb-security_firewalls.shtml

O společnosti Zyxel 

Společnost Zyxel připojuje svět k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace, zákazníka a kvalitu služeb. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

působnost ve150 zemích celého světa,

1 500 oddaných zaměstnanců,

700 000 organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a uspokojovat potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.