Co dnes musí umět kancelářská tiskárna a multifunkce? i-SENSYS nabízí odpovědi

LONDÝN, 1. srpna 2019 – Bezpečnost, kvalita, rychlost a jednoduchost ovládání i údržby patří dnes mezi klíčové požadavky firem na jejich kancelářská zařízení a pro tiskárny a multifunkce to platí dvojnásob.  Společnost Canon proto rozšiřuje oceňovanou rodinu zařízení i-SENSYS o nové aktualizované modelové řady schopné nabídnout ještě vyšší uživatelský komfort a intuitivnost. Osm řad s širokými možnostmi personalizace padne na míru každé firmě, kde nechtějí volit mezi kvalitou a rychlostí, ale také nezapomínají na vysokou úroveň zabezpečení citlivých informací.

Funkční, ale hlavně jednoduché

Tisk nemusí být nic složitého a také při skenování a kopírování každý rád ušetří trochu času. Kancelářské zařízení musí především fungovat bez problémů a složitostí, ať se jedná o zobrazování zpráv, tisk uložených formulářů, skenování dokumentů do e-mailu či kopírování. Tiskárny i-SENSYS proto sázejí na jednoduchostí pro uživatele. Samozřejmostí u těchto řad je proto i ovládání pomocí přednastavených funkcí na přehledném velkém 12,7 cm displeji. Vše jedním dotykem.

Další z klíčových vlastností tiskového řešení je snadná údržba. V tiskárnách a multifunkcích i-SENSYS lze v mžiku vyměnit toner, aniž byste se umazali. S inteligentními tonerovými kazetami Canon s automatickým odstraněním plomby (Auto-seal removal) je práce opravdu jednoduchá. Dále je možné také průběžně kontrolovat stav toneru, aby nedošel, když se to nejméně hodí.

„Chtěli jsme našim zákazníkům nabídnout od každého to nejlepší. Proto jsme vyvinuli řadu tiskáren a multifunkcí, které jsou malé, ale výkonné; efektivní, ale rychlé; snadno použitelné, ale s bohatou nabídkou funkcí; bezproblémové, ale bezpečné. S nimi budete mít jistotu, že vaše zařízení pracuje pro vás, ne vy pro něj. Ať už jsou konkrétní potřeby zákazníka jakékoliv, jsme si jisti, že vám dokážeme nabídnout řešení na míru,“ uvádí Petr Hnilička, produktový specialista společnosti Canon.

Jedinečná přizpůsobivost

Ale to není vše. Prioritou tiskových řešení i-SENSYS je nejen snadné používání, ale nyní ještě pohodlnější přizpůsobení zařízení osobním potřebám. Rozšířená a snadno použitelná knihovna aplikací (Application Library) umožňuje snadné přizpůsobení funkčních tlačítek během chvilky. 

Dotykový displej na všech zařízeních je podobný jako na smartphonu a dovoluje zobrazit plnohodnotnou klávesnici. Celé uživatelské rozhraní je díky tomu elegantní a praktické. Hlavní obrazovku lze navíc snadno přizpůsobit podle nečastějších úkonů a zvyklostí uživatele. Je možné snadno měnit pořadí zobrazení tlačítek pro rychlé spuštění aplikací. Uživatelé mohou libovolně vkládat nebo odstraňovat mezery mezi tlačítky. Každého zástupce je možné upravit podle vlastních potřeb bez ohledu na to, v jakém odvětví je dané kancelářské řešení instalované: ve zdravotnictví, maloobchodu nebo v kancelářském provozu. 

Společnost Canon k produktům řady i-SENSYS nově přidala několik funkcí, které uživatelům umožňují:

 • Automaticky ukládat názvy skenovaných dokumentů a odesílat tyto dokumenty do předem přiřazených složek.
 • Při skenování zlepšit výslednou kvalitu dokumentů jediných dotykem.
 • Faxovat a ukládat odeslané dokumenty do určeného umístění.
 • Jediným snadným krokem změnit jazyk dotykové obrazovky.
 • Přistupovat k příručce nastavení Application Library, popisu vzdáleného uživatelského rozhraní (RUI) a odkazu na uživatelskou příručku dotykem jediného tlačítka.

Bezpečnost vždy na prvním místě

„Jednoduchost a intuitivnost řady i-SENSYS zároveň neznamená rezignaci na zabezpečení potenciálně citlivých firemních informací. Pro společnost Canon je bezpečnost vždy na prvním místě, bez ohledu na to, jak velká je kancelář, kde se zařízení používá,“ vysvětluje Petr Hnilička. Funkce Ověření integrity systému po zapnutí zařízení automaticky zablokuje spuštění jakéhokoliv neautorizovaného firmwaru či instalaci veškerého neautorizovaného softwaru. „Útoky a bezpečnostní hrozby tak nemají šanci, zastavíme je dříve, než vůbec mohou začít páchat škody,“ dodává.

Tisk chráněný kódem PIN, funkce Universal Login Manager a kompatibilita s uniFLOW znamenají komplexní ochranu firemních dat a dokumentů, k nimž nemá přístup žádná osoba bez oprávnění. A při sdílení dokumentů mají uživatelé vždy jistotu, že vše probíhá bezpečným způsobem, ať jsou připojeni k pevné, nebo bezdrátové síti.  

Upgradovaná černobílá zařízení v aktuální nabídce:

 • Řada LBP325x 
 • Řada LBP220 
 • Řada MF440 
 • Řada MF540 

Upgradovaná barevná zařízení v nabídce od 16. září:

 • Řada MF740
 • Řada MF640 
 • Řada LBP660 
 • Řada LBP620 

 

  O společnosti Canon Europe

Canon Europe je zastoupení japonské společnosti Canon Inc., globálního poskytovatele technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává 18 tisíc lidí. Na celkových celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. 

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Canon obohacuje životy běžných lidí i firem prostřednictvím inovací v mnoha segmentech – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. 

Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon minimalizovali množství produkovaného odpadu. 

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.