Psí detektiv už zachránil 10 tisíc zvířat

Velichovky, 6.srpna 2019 – tisková zpráva – Psí detektiv, jediná organizace, která se v ČR věnuje profesionálnímu pátrání po ztracených zvířatech, slaví velké jubileum. Počet domácích mazlíčků, které se díky spolku vrátili zpět domů, překročil hranici 10 tisíců. Počet případů měsíc od měsíce stoupá. V současnosti se na tým Psího detektiva každý den obrátí až 50 bezbranných majitelů.

Organizace Psí detektiv se za pět let fungování vryla do povědomí mnoha českých pejskařů. Domů totiž pomocí specifických pátracích metod vrátila již 6916 psů. „Za první polovinu roku 2019 jsme rozeslali zhruba 100 000 pátracích SMS. Včasnost rozeslání, řekněme do 48 hodin od ztráty zvířete, přispívá k téměř 90% úspěšnosti,“ říká zakladatelka sdružení Klára Carbová.

Na kontě Psího detektiva najdeme také 3463 zachráněných koček a kocourů, 202 ptáků, 35 želv, dva plazy a 19 ostatních zvířat, nejčastěji koz, prasat nebo koní.

Počty ztracených zvířat v létě lámou rekordy

Úspěšnost při pátrání po ztracených psech se pohybuje v průměru okolo 80 %, u koček je číslo nižší. Z celkového počtu 5 900 hlášených případů za rok 2018 se jednalo o 3 130 psů, 2  470 koček a ve zbylých případech to byli ptáci, fretky, želvy, či hospodářská zvířata. 

Výsledky jsou nad očekávání dobré. Bohužel je vidět, že naši pomoc vyhledává stále více Čechů. O letních prázdninách stoupnul počet hlášených případů na naše historické rekordy,“ konstatoval Tomáš Carba, spoluzakladatel Psího detektiva. Připomněl zároveň, že v nezanedbatelném počtu případů se zvíře najde mrtvé. „Jen v uplynulém roce jsme „pohřbili“ 355 psů a koček. Nejčastějším důvodem smrti je střet s autem či vlakem,“ dodal Tomáš Carba.

Počet fanoušků raketově stoupá

Na sociálních sítích nás momentálně sleduje skoro 65 000 lidí, což při pátrání velmi pomáhá. Už se ani nedá najít informace o ztraceném zvířeti, kam by někdo nenapsal komentář, aby to majitelé vložili i na Psího detektiva. Této pomoci a každého sdílení si velmi vážíme, díky tomu se dostane domů spousta ztracených a nalezených zvířat.“ říká Aneta Sobotková, jedna ze členek pátracího týmu. 

Psí detektiv rozeslal již přes 290.000 pátracích SMS

Občanské sdružení Psí detektiv pátrá po ztracených psech pomocí jedinečných metod. Ve spolupráci s O2 umí během několika minut od nahlášení rozeslat tisíce pátracích SMS přímo v místě ztráty. Pomocí unikátní emailové databáze cílené po jednotlivých okresech ČR pomohl Psí detektiv rozeslat majitelům ztracených zvířat více jak 750 000 pátracích emailů a prostřednictvím kampaní na sociálních sítích cílených na místo ztráty oslovil více jak 5 000 000 lidí.

Označeno tagem