V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste!

V Minimum Waste věříme, že minimalizovat odpad může každý z nás. Naším cílem je inspirovat a ukazovat, že precyklace (prevence odpadu) může být přirozenou součástí našeho každodenního života. 

Doteď si u nás návštěvníci mohli prohlédnout nejrůznější instalace na téma odpadu a jeho prevence a poslechnout si zajímavé hosty během našich přednášek a diskuzí.
Nyní náš prostor rozšiřujeme o řadu skvělých předmětů, které vám umožní žít bez odpadu nebo které jsou s odpadem nějak spojené. Pozor, tyhle věci nejsou jen ke koukání a inspiraci, můžete si je u nás koupit! Jinými slovy – otevřeli jsme si v našem prostoru malý obchůdek.

Co v něm můžete najít? 
Nabízíme věci, které vám umožní minimalizovat odpad v každodenním životě – opakovaně použitelné varianty běžných jednorázových (plastových) produktů. Máme tu nákupní tašky, krabičky, dózy na potraviny, lahve, kelímky na kávu, bezobalovou kosmetiku a mnoho dalšího. Produkty jsme pečlivě vybrali tak, aby byly maximálně funkční a ekologické, ale i oku lahodící. 🙂 Kromě toho tu máme nejrůznější věci s “odpadovým” příběhem – kabelky z ananasových listů nebo hrnečky z kávového lógru.

Na závěr jen připomeneme, že nejsme pouze obchod – jsme multifunkční prostor věnovaný prevenci odpadu, kde se snoubí edukace s prodejem produktů, které souvisí s danou tematikou. Nadále u nás budeme pořádat nejrůznější eventy a šiřit myšlenku prevence odpadu tímto způsobem dál. Aktuální program akcí najdete na našem webu.

Přijďte se podívat, rádi vám řekneme víc! Jsme tu od po-čt 11-19h, pá 11-17h.
Těšíme se na vás!

Zlatnická 12
101 00 Praha 1
Czech Republic

www.minimumwaste.eu