Smartphony Honor 20 a Honor 20 Pro jsou dostupné v Česku

Společnost Honor uvádí na český a slovenský trh mobilní telefony Honor 20 a Honor 20 Pro. Oba modely výrobce představil v Londýně již na konci května a poté uvedl na čínský trh, kde se těší velkého zájmu. Od konce července telefony nasazuje také na evropský trh. Po Francii, Německu, Polsku a například Španělsku se dočkali také tuzemští zákazníci. Oba modely jsou dostupné v síti Datart.

„Očekáváme velký zájem, oba modely vynikají atraktivním designem a zákazníky nezklamou ani svými parametry. U modelu Honor 20 Pro jde především o bezrámečkový displej a čtyři hlavní fotoaparáty na zadní skleněné straně, které jsou vybavené nejnovější technologií pro pořizování fotografií a speciálním režimem pro focení v noci. Zajímavostí je také snímač otisků prstů na pravém boku přístroje nebo barevné provedení, velmi efektní je například plynulý přechod modré nebo černé barvy do barvy fialové,“ říká Tomáš Račák, produktový manažer značky Datart a dodává, že svou výbavou a cenou bude model Honor 20 Pro silným konkurentem například modelů Huawei P30 Pro nebo Samsung Galaxy S10. 

„Jsme jedním ze dvou partnerů, kteří model Honor 20 Pro u nás prodávají. Na českém trhu bude jen omezený počet kusů, předobjednávky startují 7. srpna, od 15. srpna bude zahájen prodej. Pro prvních padesát zákazníků, kteří si model předobjednají, máme navíc připravený fitness náramek jako dárek,“ doplňuje Tomáš Račák. 

„Díky parametrům, jako je světelnost kamery 1,4 a optická stabilizace, umožňuje model Honor 20 Pro pořizovat snímky na profesionální úrovni, a to i v noci. Díky širokoúhlé čočce s úhlem 117° je vhodný pro panoramatické snímky, trojnásobný optický zoom dokáže přiblížit i vzdálené objekty a makro čočka umožní focení hodně zblízka, ze vzdálenosti čtyř centimetrů. Oba modely doplňují a zároveň uzavírají sérii Honor 20, do které patří také Honor 20 Lite,“ říká Lukáš Kesner, obchodní manažer značky Honor.

Oba modely Honor 20 i Honor 20 Pro jsou dostupné v ČR i na Slovensku v síti Datart. Zákazníci mají možnost koupit model Honor 20 Pro za 12 990 Kč (549 EUR). Mobilní telefony této střední vyšší třídy jsou v prodejní síti Datart nejprodávanější skupinou, jejich podíl v celkovém prodeji mobilních telefonů tvoří 16 procent.

DATART je jedním z největších elektro prodejců v ČR a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP TRONIC. V roce 2018 zaznamenala tržby přes 7,5 mld korun. Datart v současnosti provozuje v ČR a na Slovensku dohromady 115 elektroprodejen. V roce 2019 je Datart generálním partnerem Mistrovství ČR v mobilních hrách. www.datart.cz

HP TRONIC je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s téměř třicetiletou tradicí. V roce 2007 HP TRONIC převzal jeden z nejstarších českých e-shopů Kasa.cz, včetně sesterského e-shopu Hej.sk.  Od roku 2011 je majitelem české značky elektrospotřebičů ETA. V roce 2018 se součástí skupiny HP TRONIC stala maloobchodní síť s elektronikou Datart. Společnost HP TRONIC působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm. V současné době dohromady zaměstnává více než 2 700 lidí. www.hptronic.cz